Dezamet ma w planie wystrzałową inwestycję

opublikowano: 01-08-2018, 22:00

Firma z Polskiej Grupy Zbrojeniowej wyda 45 mln zł w Nowej Dębie. Zakład rozbuduje też producent granulatów kredowych.

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Wisłosan, która w pierwszym półroczu wydała aż 20 zezwoleń, w lipcu dodała do nich kolejne dwa.

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna, którą kieruje Adam Kuśnierz, wydała w tym roku 22 zezwolenia, z czego dwa w lipcu.
Zobacz więcej

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna, którą kieruje Adam Kuśnierz, wydała w tym roku 22 zezwolenia, z czego dwa w lipcu. Fot. GK

Zakłady Metalowe Dezamet rozbudują zakład za co najmniej 45 mln zł i zwiększą zatrudnienie, które przekracza 570 osób, o 10 pracowników. Firma z Polskiej Grupy Zbrojeniowej zainwestuje w produkcję zapalników, granatów i amunicji, świadczenie usług obróbki cieplnej, mechanicznej oraz wytwarzanie wyrobów metalowych.

Sama spółka tłumaczy zezwolenie „planowanymi w najbliższym okresie znacznymi kilkudziesięciomilionowymi inwestycjami w majątek trwały (maszyny i urządzenia oraz gruntowna modernizacja obiektów produkcyjnych)”.

Spółka powstała w 1939 r. jako Wytwórnia Amunicji Nr 3, od 1960 r. rozpoczęła produkcję łożysk tocznych, a potem także silników spalinowych i żelazek.

W szczytowym okresie zatrudniała 5 tys. osób. W 1994 r. została przekształcona w spółkę akcyjną. Dziś poza produkcją wojskową wytwarza elementy spawane, wykorzystywane m.in. w maszynach budowlanych.

W tarnobrzeskiej strefie zainwestuje także Zakład Surowców Chemicznych i Mineralnych Piotrowice II, dostawca producentów farb, lakierów, chemii gospodarczej, chemii budowlanej, gumy i tworzyw sztucznych. Spółka z Tarnobrzega rozbuduje zakład kosztem 27,4 mln zł i do 76 pracowników doda 10. Dzięki inwestycji zwiększy produkcję granulatów kredowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy