DGA ma przetarg z MSP

Ryszard Gromadzki
01-08-2001, 00:00

DGA ma przetarg z MSP

Poznańska firma konsultingowa DGA wygrała przetarg ogłoszony przez Ministerstwo Skarbu Państwa na doradztwo przy prywatyzacji elektrowni Dolna Odra, Kozienice i Ostrołęka. Za obsługę tego projektu doradcy zainkasują 2,1 mln zł.

W przetargu na doradztwo przy prywatyzacji elektrowni Kozienice, Dolna Odra i Ostrołęka ogłoszonym przez Ministerstwo Skarbu Państwa, DGA — poznańska firma konsultingowa pokonała 10 rywali. Wartość wygranego kontraktu wynosi 2,1 mln zł.

Specyficzna trójka

Żadna z elektrowni, przy których prywatyzacji doradzać ma DGA, nie weszła w skład działających grup energetycznych. Funkcjonują samodzielnie jako jednoosobowe spółki Skarbu Państwa.

— Zgodnie z założeniami przyjętymi przez resort skarbu, rynek producentów energii w Polsce czeka konsolidacja. Ma on być podzielony między 5-6 grup skupiających wytwórców energii. Specyfiką prywatyzacji Kozienic, Ostrołęki i Dolnej Odry jest konieczność wpasowania tych firm w przyszły model polskiego rynku producentów energii w obliczu czekających go procesów konsolidacyjnych — tłumaczy Andrzej Głowacki, prezes zarządu DGA.

Mimo że kondycja finansowa przekształcanych firm nie jest najlepsza, to przyszłość dla całej trójki jest obiecująca.

— Opracowane przez ekspertów „Założenia polityki energetycznej państwa do roku 2020” wskazują, że wkrótce nastąpi znaczny wzrost popytu na energię. Na korzyść trzech prywatyzowanych elektrowni przemawia też perspektywa szybkiego wprowadzenia opłat kompensacyjnych — mówi Andrzej Głowacki.

Dlatego, jego zdaniem, nie powinno być problemów z pozyskaniem inwestorów dla Kozienic, Ostrołęki i Dolnej Odry.

Przebojowa e-j@kość

DGA, która poza doradztwem gospodarczym, zajmuje się m.in. wprowadzeniem rozwiązań e-biznesowych oraz wdrażaniem systemu zarządzania jakością zgodnego z normą ISO, od niedawna oferuje autorski system zarządzania jakością o nazwie e-j@kość. Spółka szacuje, że do końca 2001 r. uzyska z jego sprzedaży 2-3 mln zł, a do końca 2002 roku chce na nim zarobić 10 mln zł.

— Ostatnio system ten sprzedaliśmy klinice ginekologiczno-położniczej w Poznaniu przy ul. Polnej i szpitalowi kardiologicznemu w Kowanówku — mówi Marcin Zastawa, dyrektor DGA odpowiedzialny za system e-j@kość.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ryszard Gromadzki

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DGA ma przetarg z MSP