Czytasz dzięki

DI BRE Banku: dobry czas do zakupów

KZ
opublikowano: 13-11-2009, 00:00

Analitycy DI BRE Banku

Analitycy DI BRE Banku

pozostają optymistami. Ich

zdaniem, w listopadzie

WIG20 przekroczy 2500 pkt.

"W naszej strategii krótkoterminowej zakładaliśmy, że październik zaskoczy inwestorów wzrostem cen akcji, a apogeum trendu osiągnie swój lokalny szczyt na początku listopada, kiedy powrócą pieniądze z ofert PKO BP i PGE. Spodziewaliśmy się też, że listopad będzie słaby. Rozpoczęta w połowie października korekta na rynkach zagranicznych, a właściwie jej bardzo nerwowy przebieg, który uniemożliwił podtrzymanie rynku w Warszawie do czasu powrotu inwestorów krajowych po zapisach na PGE, skłaniają nas do zmiany scenariusza" — piszą analitycy DI BRE w comiesięcznym raporcie o rynku akcji.

Według analityków, rynek akcji globalnie nie wejdzie w większą korektę w tym roku, a pierwsze tygodnie listopada to dobry czas do kupna.

"Mimo słabego początku listopad przyniesie wzrost WIG20, a przekroczenie 2500 pkt jest realne" — czytamy.

Skąd ten optymizm?

"Nadal bazujemy na wskaźnikach wyprzedzających i ich przełożeniu na realne dane makroekonomiczne, które w kolejnych ty- godniach powinny popra- wić sentyment inwestorów. Zwracamy uwagę na podobne zachowanie indeksu ISM i produkcji przemysłowej w USA w obecnym cyklu do recesji w latach 1973-1975. To tylko statystyka, ale jak dotąd jest to dobry indykator dla rynku akcji, więc warto się nim kierować" — uważa DI BRE.

Nic nie wskazuje też na odwrócenie trendu spadkowego dla dolara, co dobrze wróży rynkom wschodzącym.

Analitycy DI BRE podwyższyli rekomendacje dla CEZ (do trzymaj), Erbudu (akumuluj), Getinu (kupuj), Handlowego (trzymaj), Mostostalu Warszawa (kupuj), Polimeksu (kupuj). Obniżono zalecenia dla Kęt (trzymaj), Lotosu (trzymaj), PBG (trzymaj) i Polic (redukuj).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane