DI BRE Banku: gracze na GPW są niezdecydowani

Przemek Barankiewicz
31-08-2001, 16:39

Dziś na warszawskiej giełdzie znów miały miejsce umiarkowane wzrosty. WIG20 zakończył sesję na poziomie 1138.8 punktów, zyskując 0,7 procent. Wyraźnie wyczuwa się jednak duże niezdecydowanie rynku. Indeks od kilku sesji porusza się w tej samej strefie kilkudziesięciu punktów. Wydaje się, że jeszcze brak mu siły na duże wzrosty, ale z drugiej strony nie spada.

Prezes Mostostalu Zabrze powiedział dzisiaj, że do 30 listopada, spółka chciałaby, żeby do sądu rejestrowego trafiły dokumenty związane z fuzją z Pia Piaseckim. Do końca września natomiast ma zakończyć się badanie sprawozdań finansowych i ma zostać sporządzona wycena.

Dariusz Rosati z Rady Polityki Pieniężnej powiedział dzisiaj, że inflacja we wrześniu powinna spaść poniżej 5 procent. Natomiast można oczekiwać jej wzrostu do około 6 procent w IV kwartale.

Piotr Kamiński, wiceprezes Giełdy Papierów Wartościowych, powiedział, że na początku listopada może ruszyć elektroniczna platforma obrotu papierami dłużnymi, którą ma prowadzić Centralna Tabela Ofert we współpracy z Polską Giełdą Finansową.

BBC podało, że wskaźnik optymizmu brytyjskich konsumentów obniżył się w sierpniu do najniższego poziomu od trzech lat. Indeks Morii, mierzący oczekiwania konsumentów co do warunków gospodarczych najbliższych 12 miesięcy, spadł do poziomu minus 31 punktów. Zarazem jednak wartość kredytów zaciągniętych w lipcu przez osoby fizyczne zwiększyła się o rekordową kwotę 6,1 mld funtów, co wskazuje na wzrost wydatków konsumpcyjnych.

Przemysław Smoliński,

</i

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / DI BRE Banku: gracze na GPW są niezdecydowani