DI BRE: czas na zakupy

opublikowano: 13-02-2013, 00:00

Analitycy DI BRE Banku uważają ostatnie osłabienie rynku za dobrą okazję do kupna akcji na dłuższy termin.

Specjaliści spodziewali się schłodzenia nastrojów na GPW na początku roku (zakładali to w poprzedniej strategii miesięcznej), teraz jednak nie spodziewają się już większej przeceny, przynajmniej w Warszawie. Realizację zysków przewidują natomiast w USA. — Bardzo silne zachowanie rynku amerykańskiego w styczniu (S&P500 urósł o 5 proc.) jest dla nas zaskoczeniem, bo kwestia zacieśnienia fiskalnego i limitu zadłużenia jest nadal nierozwiązana — piszą analitycy w strategii, datowanej na 6 lutego.

Ich zdaniem, inwestorom pomogły dobre wyniki spółek za IV kwartał oraz dobre dane makro z rynku nieruchomości, pracy i ISM. Niezłe wskaźniki wyprzedzające mają też Niemcy, co jest pozytywne dla polskiej gospodarki — podkreślają analitycy.

— Należy jednak pamiętać, że obecne spowolnienie w Polsce to również rynek wewnętrzny i dopiero jego odbudowa pozwoli wygenerować silniejszy impuls wzrostowy. Ostatnie wydarzenia i dane makro pozwalają utrzymać pozytywny sentyment inwestorów, co będzie wspierać apetyt na ryzykowne aktywa, kosztem odpływu kapitału z papierów dłużnych na rynkach bazowych — komentują analitycy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu