DI BRE: końcówka sesji przyniosła spadki

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 22-08-2002, 16:44

Choć obroty na dzisiejszej sesji były tak samo duże, jak wczoraj, to jednak wzrosty nie były kontynuowane. WIG20 zniżkował 0,12 procent, a na wykresie pojawiła się czarna świeca. Tak duże obroty świadczą o toczącej się walce popytu z podażą. O ile jednak sama niezbyt ładna świeca nie przesądza jeszcze o odwróceniu niedawno rozpoczętej tendencji wzrostowej, to jednak z pewnością pesymistycznie należy ocenić końcówkę sesji, podczas której nastąpiła silna wyprzedaż.

Większość dużych spółek zakończyła dzisiejszą sesję blisko wczorajszego zamknięcia. Nieco silniej wzrósł jedynie kurs KGHM (1,86 procent) i Agory (2,56 procent). Prawie 2,5 procent spadł natomiast kurs BPH-PBK.

Prezes KGHM, Stanisław Speczik powiedział, że w związku z prognozowanym wzrostem cen miedzi na światowych rynkach, spółka planuje na wrzesień publikację skorygowanej w górę prognozy nieskonsolidowanego zysku netto na 2002r. W pierwszym półroczu wynik netto spółki wyniósł 102,7 mln zł, zaś dotychczasowa prognoza na cały rok mówi o 52 mln zł zysku.

Wzrost zysku w 2002r. planuje również Bank Zachodni WBK. Osoba zbliżona do banku stwierdziła, iż może on uzyskać 290-300 mln zł zysku netto w porównaniu do 151,4 mln zł w roku ubiegłym. Rzecznik banku powiedział jednak, że spółka nie publikuje prognozy.

Na warunkowe podtrzymanie prognozy zysku netto na bieżący rok zdecydował się Kredyt Bank. Założony na ten rok wynik netto miał wynieść 200 mln zł, jednak prezes banku Stanisław Pacuk uzależnił zrealizowanie prognozy od poprawy jakości portfela kredytowego, rozszerzenia aktywności banku i sprzedaży niektórych aktywów.

Czysty zysk Polskiej Grupy Farmaceutycznej prawie podwoił się, mimo iż jej przychody były nieco niższe niż rok temu. Przy przychodach wynoszących prawie 1,571 mld zł, skonsolidowany zysk netto za pierwsze półrocze przekroczył 11 mln zł.

Stanisław Kurnik ogłosił wezwanie do sprzedaży 450 tys. akcji Stalproduktu, stanowiących 12,39 procent głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy, po 12 zł za sztukę. Prywatny inwestor, posiadający obecnie 0,06 procent głosów, chce zwiększył swój udział do 12,45 procent. Zapisy na akcje przyjmowane będą między 29 sierpnia a 19 września.

Departament Pracy podał dzisiaj, że w ubiegłym tygodniu spadła w USA liczba osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych do 389 tys. z 391 tys. tydzień wcześniej.

Przemysław Smoliński,

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DI BRE: końcówka sesji przyniosła spadki