DI BRE obniżył rekomendację dla akcji Agory

PAL
01-09-2009, 12:25

Specjalista Domu Inwestycyjnego BRE Banku, Piotr Grzybowski, obniżył rekomendację dla papierów Agory do "trzymaj" i ustalił cenę docelową papierów na 24,10 zł za akcję.

Jak czytamy w uzasadnieniu tych ruchów, wyniki II kwartału wskazują, że spółka jest w stanie osiągnąć poprawę wyników wcześniej, niż analitycy spodziewali się tego w poprzednim raporcie.

"Na bazie przesłanek płynących z zaraportowanych wyników 2 kw. 2009 skorygowaliśmy nasze założenia dotyczące tegorocznych oszczędności z tytułu redukcji zatrudnienia, a także przychodów z tytułu sprzedaży "Gazety Wyborczej" i kolekcji wydawniczych, co podniosło nasze oczekiwania dotyczące zysku netto do 33,9 mln zł w tym roku i 61,9 mln zł w roku przyszłym" - napisał w komentarzu Piotr Grzybowski.

Specjalista DI BRE dodaje, że od momentu publikacji poprzedniej rekomendacji DI BRE kurs akcji Agory wzrósł o 57,7 proc., co dyskontuje już scenariusz szybszej poprawy wyników: "Dlatego też obniżamy naszą rekomendację dla Agory do trzymaj, jednocześnie podnosząc cenę docelową dla jej akcji do 24,1 zł" - uzasadnił Piotr Grzybowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / DI BRE obniżył rekomendację dla akcji Agory