DI BRE podnosi rekomendację dla Bogdanki

DI, BRE
opublikowano: 19-05-2011, 19:05

W datowanym na 13 maja 2011 r. raporcie analitycy DI BRe Banku podwyższyli do "kupuj" z "akumuluj" rekomendację dla akcji spółki Bogdanka. Kurs docelowy został ustalony na poziomie 130,5 zł.

Wyniki za 1Q2011 rozczarowały obserwatorów rynku i wywołały niepokój inwestorów o przyszłe zyski, które miały zacząć szybko rosnąc już od 3Q br. Tymczasem zarząd poinformował, że poza słabym 1Q również 2 i 3 kwartał wykażą pogorszenie wyników r/r. Problem czy okazja do kupna? Naszym zdaniem spadek ceny akcji to okazja do kupna, nawet jeśli w perspektywie najbliższych miesięcy będzie brakowało katalizatorów do wzrostu. Pogorszenie wyników ma charakter przejściowy, już zdyskontowany w cenie a wynika z dwóch czynników: (i) opóźnienia w oddaniu do użytkowania ciągu technologicznego wydobycia w Stefanowie (generalny wykonawca zakładu mechanicznej przeróbki węgla nie wywiązał się z terminu i uruchomi pierwszą część projektu dopiero 24 września, ponad 2 miesiące później), (ii) spółka zintensyfikowała prace podziemne związane z przygotowaniem wydobycia z pierwszej ściany wydobywczej w Stefanowie, ale również zamierza przyspieszyć o blisko rok wydobycie z drugiej ściany, co wiąże się z kumulacją wydatków jak również produkcją mniejszej i słabszej jakości węgla handlowego (niższa cena sprzedaży) w krótkim okresie. W perspektywie 2012 roku pozwoli to jednak na wzrost wydobycia do 9 mln ton a w 2013 osiągnięcie już pełnej zdolności wytwórczej na poziomie 11,5 mln ton (wcześniej planowane na 2014). Po uwzględnieniu powyższych czynników w wycenie 9-cio miesięczną cenę docelową do 130,5 PLN z 138,6 (-5,9%), przy czym główny wpływ na obniżkę ma wycena wskaźnikowa (-11%, spadek cen akcji spółek porównywalnych). Wycena w modelu DCF została obniżona o 1% (TP 144 PLN). Zalecamy kupno akcji spółki. - napisano w raporcie.

Cały raport w załączniku   

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, BRE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu