DI BRE rekomenduje: TRZYMAJ akcje Grupy Kęty

Przemek Barankiewicz
14-08-2003, 12:02

Wzrost cen spółek z sektora oraz znakomite wyniki II kwartału skłoniły analityków DI BRE Banku do podniesienia wyceny akcji Grupy Kęty z 82 do 103 mln zł. Kurs w momencie wydania rekomendacji (7 sierpnia) wynosił 100 zł, dlatego specjaliści utrzymali rekomendację TRZYMAJ. Tymczasem w czwartek przed południem akcja Kęt kosztowała już 117 zł, najwięcej w historii.

Ceny akcji spółek z branży, wykorzystywane do wyceny porównawczej, podskoczyły po próbie przejęcia spółki Pechiney przez lidera branży Alcoa. To automatycznie doprowadziło do wyższej wyceny akcji polskiej spółki.

Zarząd podwyższył tegoroczne prognozy wyników do 710 mln zł sprzedaży i 65 mln zł zysku netto. Podobnego zdania jest DI BRE (odpowiednio 692 i 63 mln zł). W świetle wyników za II kwartał i zapowiedzi zarządu dotyczących perspektyw spółki, analitycy uznają swoje szacunki na 2004 r. (69,4 mln zł zysku netto przy 773 mln zł przychodów) za konserwatywne.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DI BRE rekomenduje: TRZYMAJ akcje Grupy Kęty