DI Investors wkracza do gry

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 27-02-2013, 00:00

Dom Inwestycyjny Investors w połowie kwietnia rozpocznie działalność brokerską. Sukces mają dać znane nazwiska.

W listopadzie ubiegłego roku Jakub Bartkiewicz, prezes i współwłaściciel Domu Inwestycyjnego Investors, planował ściągnięcie do spółki doświadczonych osób, aby zbudować silny zespół do obsługi klientów instytucjonalnych. 15-osobowa ekipa jest już skompletowana i gotowa do pracy. Na pokład wkroczyło dwóch cenionych specjalistów:

Sebastian Siejka, który będzie szefem sprzedaży i tradingu (do niedawna pracował w Wood & Co., wcześniej w UniCredit), oraz Tomasz Bardziłowski (kiedyś w DM BZ WBK, później w UniCredit, a ostatnio w Credit Suisse), który objął stanowisko wiceprezesa.

— Działalność rozpoczniemy w połowie kwietnia, czyli wraz z uruchomieniem nowej platformy transakcyjnej UTP — ujawnia Tomasz Bardziłowski, wiceprezes DI Investors. Spowolnienie na giełdzie nie sprzyja jednak brokerom — w 2012 r. branża straciła w sumie na działalności maklerskiej 66 mln zł. Jednak

Tomasz Bardziłowski pozostaje optymistą.

— Liczymy na poprawę koniunktury na giełdzie i ożywienie rynku pierwotnego. Już w styczniu można było zaobserwować spory wzrost obrotów, które wspomogła m.in. sprzedaż akcji PKO BP przez resort skarbu i Pekao przez UniCredit. Sprzyjać będą także napływy kapitału do krajowych funduszy inwestycyjnych oraz do globalnych funduszy rynków wschodzących. Od początku stycznia do funduszy emerging markets wpłynęło już ponad 30 mld USD, czyli 65 proc. tego, co w całym zeszłym roku — mówi Tomasz Bardziłowski.

Oprócz działalności na rynku akcji, DI Investors będzie zajmował się analizą papierów dłużnych dla klientów instytucjonalnych. Obecnie firma pomaga spółce Warimpex w emisji obligacji o wartości 80 mln zł.

— Obserwujemy dynamiczny wzrost rynku papierów korporacyjnych, który wciąż będzie się rozwijać. Rodzi to również zapotrzebowanie na tzw. credit research ze strony klientów instytucjonalnych — dodaje Tomasz Bardziłowski.

Firma na razie nie przedstawia celów biznesowych.

— Sam udział w rynku nie jest dla nas istotny. Chcielibyśmy szybko dołączyć do grona liczącychsię pośredników, oferujących wysokiej jakości usługi, przede wszystkim analityczne — mówi Tomasz Bardziłowski.

Do tej pory DI Investors specjalizowało się w usługach bankowości inwestycyjnej. Działalność spółki obejmowała m.in. pozyskiwanie kapitału dla przedsiębiorstw głównie na rynku niepublicznym, a także doradztwo strategiczne i finansowe oraz oferowanie papierów wartościowych w ramach ofert publicznych i prywatnych. Firma, na mocy umowy z TFI Investors, zarządza także funduszem Investor PE FIZ.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu