Di Mauro kontra Roubini

Beatrice Weder di Mauro nazwisko wyrobiła sobie, będąc ekspertką od długu, choć nie może wyegzekwować go od swojego dłużnika.

Nouriel Roubini, znany z tego, że przewidział kryzys finansowy w 2008 r., jest jej winien butelkę szampana. Roubini założył się z Weder di Mauro w 2012 r. o to, czy Grecja wystąpi ze strefy euro. Amerykanin przegrał z nie byle kim.

Beatrice Weder di Mauro, urodzona w Szwajcarii, była pierwszą kobietą w historii, która stanęła na czele rady doradców ekonomicznych przy kanclerzu Niemiec.

48-latka nie tylko doradza rządzącym, ale zasiada także w radach szwajcarskiego banku UBS i producenta leków Roche oraz wykłada na uniwersytecie w Mainz.

W zeszłym miesiącu zrezygnowała z miejsca w radzie stalowego giganta ThyssenKrupp, by mieć więcej czasu na pracę w specjalnej grupie powołanej przez Unię Europejską.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu