Dimon: ogromna zmienność do zakończenia programu Fed

opublikowano: 07-06-2013, 13:07

Szef banku JPMorgan Chase z niepokojem oczekuje przyszłości. Ostrzega, że globalne rynki będą musiały zmierzyć się z ogromną zmiennością, kiedy banki centralne zwrócą stopy procentowe do normalnego poziomu, pisze serwis CNBC.

„Wszyscy powinniśmy mieć nadzieję na normalizację stóp procentowych, bo to jest dobra rzecz. Jednak powrót do normalności może być straszny i cechować go może spora zmienność” – stwierdził Jamie Dimon podczas dyskusji panelowej Fortune Global Forum, w chińskim Chengdu.

Jak do tej pory wahania cen poszczególnych aktywów na całym świecie utrzymują się poniżej historycznych średnich. Poziom zainteresowania inwestorów akcjami, surowcami, obligacjami i walutami, mierzone przez Market Risk Index opracowany przez

Bank of America znajduje się poniżej około 75 proc. dni z 200 r.
Jednak dzienna zmienność znacząco zwiększyła się w ubiegłym miesiącu, w dużej mierze w skutek rosnących spekulacji odnośnie ograniczenia przez Fed programu łagodzenia ilościowego oraz słabych danych makro z Chin i USA.

„Będę się wsłuchiwał w każde słowo Fed” – podkreśla Dimon.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane