Dino? "W dalszym ciągu na początku ścieżki"

opublikowano: 18-05-2018, 09:28
aktualizacja: 18-05-2018, 09:32

Tomasz Sokołowski, analityk w DM BZ WBK, wydał rekomendację "kupuj" dla akcji Dino Polska. Wycenia je na 130 zł.

W raporcie, wydanym 11 maja o godz. 7.20 i zatytułowanym "W dalszym ciągu na początku ścieżki", podkreśla, że mimo wysokiej wyceny wskaźnikowej, Dino jest w stanie generować dwucyfrowy wzrost wyników finansowych w kolejnych latach.

"Polski rynek FMCG definiują obecnie dwa trendy: konsolidacja wokół nowoczesnego handlu i wygoda zakupów. Dino dysponuje wszystkim, co jest potrzebne korzystania z tego. Dino jest czystym detalistą, który ma odpowiednią i rosnącą skalę i prosty biznes model skoncentrowany na sprawdzonym formacie małego supermarketu. To daje doskonałość operacyjną gdzie solidny wzrost LfL przekłada się na lepszą marżę EBITDA i 26-procentowy ROCE. Uważamy, że tylko takie spółki zasługują na wysokie wskaźniki wyceny" - dodaje Tomasz Sokołowski.

Jego zdaniem, wysoka wycena spółki (EV/EBITDA dla prognoz na lata 2018-2020 to od 10,9 do 19,1) jest uzasadniona przez średnioroczny oczekiwany wzrost sprzedaży i EBITDA na poziomie 29,3 i 32,3 proc. 

Cały raport dostępny jest w załączniku Dino rekomendacja z 11 maja

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dino? "W dalszym ciągu na początku ścieżki"