Dipservice będzie się prywatyzować

MAG
opublikowano: 28-04-2008, 00:00

Największa firma wojewody mazowieckiego, która ma w Warszawie grunty warte 1-1,5 mld zł, złożyła w piątek wniosek o komercjalizację.

Największa firma wojewody mazowieckiego, która ma w Warszawie grunty warte 1-1,5 mld zł, złożyła w piątek wniosek o komercjalizację.

Dipservice, warszawska spółka, która od lat 60. wynajmuje biura i mieszkania, zmierza ku prywatyzacji.

— Właśnie złożyłem dokumenty w sprawie komercjalizacji u wojewody mazowieckiego, który poprosił o nie w kwietniu. Po zamknięciu pierwszego kwartału mogliśmy dostarczyć komplet danych — mówił w piątek Maciej Jankiewicz, dyrektor Dipservice.

Proces komercjalizacji potrwa kilka miesięcy. Potem Dipservice przejdzie pod nadzór ministra skarbu. Zarządca firmy uważa, że spółka może zostać sprywatyzowana przez giełdę, co koresponduje z niedawno ogłoszonymi planami prywatyzacji rządu. Latem 2007 r. dyrektor Jankiewicz tłumaczył, że komercjalizacja jest utrudniona, bo stan prawny części działek nie jest uregulowany.

Setki biur

Dipservice ma spory majątek: 130 tys. mkw. w stu budynkach biurowych i mieszkalnych oraz kilkanaście działek. W Warszawie firma buduje za 380 mln zł biurowiec przy al. Wilanowskiej. Dip-service ma też 80 proc. BDM, spółki budownictwa mieszkaniowego z dwiema nieruchomościami, oraz firmę Puma Nieruchomości, właściciela terenu, na którym planowana jest kolejna inwestycja (w grę wchodzi budynek biurowy klasy A). Księgowa wartość firmy to 272 mln zł, jednak majątek wyceniany jest na 1-1,5 mld zł. W Dip- service pracuje 270 osób.

Nowe inwestycje

W 2007 r. spółka miała 63,9 mln zł przychodów, 13,3 mln zł zysku netto i 48,2 mln zł kosztów. Były to najlepsze wyniki w ostatnich czterech latach.

— W tym roku przychody ze sprzedaży mają osiągnąć 69 mln zł — zapowiada Maciej Jankiewicz.

Firma planuje kolejne projekty.

— Wniosek inwestycyjny na rozbudowę Hotelu Wilanów czeka na akceptację rady nadzorczej. Chcielibyśmy, by do 2012 r. budynki znajdujące się w sąsiedztwie dwugwiazdkowego Hotelu Wilanów zostały zaadaptowane na hotel trzygwiazdkowy, planujemy dobudowę części gastronomicznej, konferencyjnej i garaży — ujawnia szef Dipservice.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu