Dla dobrego informatyka pracy nie zabraknie

opublikowano: 05-01-2017, 13:47

W 2017 r. na najwięcej ofert pracy mogą liczyć specjaliści IT. Zatrudnić najlepszych nie będzie jednak łatwo.

Hays Poland, firma doradztwa personalnego, sprawdziła, jakim wyzwaniom w tym roku będzie musiał sprostać rynek pracy i jakie są plany rodzimych pracodawców. Wnioski zostały zebrane w raporcie płacowym i dodatkowej analizie trendów rynkowych. Z danych wynika, że większość firm zamierza rozbudować swoje struktury i zwiększyć zatrudnienie (deklaruje to 93 proc. respondentów). Jednocześnie 90 proc. przedsiębiorstw spodziewa się trudności w pozyskaniu specjalistów.

A w Polsce, podobnie jak na świecie, na znaczeniu zyskują obecnie twarde kompetencje analityczne, a także wiedza techniczna, zwłaszcza z obszaru technologii informacyjnych i komunikacyjnych (38 proc. wskazań). W cenie są również umiejętności menedżerskie (35 proc.), oraz kompetencje IT i cyfrowe (34 proc.). Przedkładane są one ponad umiejętnościami sprzedażowymi (31 proc.) czy językowymi (26 proc.). 

Zdaniem przedstawicieli badanych firm, pozyskanie dobrych specjalistów IT, osób z wiedzą techniczną czy umiejętnościami menedżerskimi nie będzie jednak łatwe. Ale to właśnie informatycy w 2017 r. otrzymają najwięcej ofert pracy – rozpoczęcie procesów rekrutacyjnych w tym obszarze deklaruje 25 proc. badanych. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu