Dla tych, którzy wierzą w hossę

opublikowano: 21-10-2014, 00:00

Nowe produkty

35. proc. O tyle przez ostatnie 3 lata wzrósł indeks Euro Stoxx 50 Low Risk Weighted 50. Metoda obliczania zysku z produktu w mBanku jest jednak bardziej skomplikowana.

Do 7 listopada mBank przyjmuje zapisy na certyfikaty strukturyzowane, z których zysk uzależniony będzie od stopy zwrotu indeksu Euro Stoxx Low Risk Weighted 50. To wskaźnik, w skład którego wchodzą akcje firm o relatywnie niższym ryzyku zmienności notowań. Certyfikat emitowany jest na 3 lata i po tym okresie obliczony zostanie zysk — będzie on średnią ze stóp zwrotu z trzech dni obserwacji.

Pierwszy przypadnie na 9 listopada 2015 r., ostatni — na 8 listopada 2017 r. Od góry zysk nie jest ograniczony, od dołu strata zatrzyma się na barierze 10 proc. Certyfikaty będą notowane na GPW, będzie więc można je sprzedać w dowolnym momencie po wprowadzeniu do obrotu.

Płynność takich instrumentów nie jest duża. Nominał jednego to 1 tys. zł, a od ilości certyfikatów, na które się zapiszemy, zależy wysokość opłaty za wydanie. Do dziesięciu sztuk to 1 proc., od 11 do 30 0,9 proc. itd. Przez ostatni rok indeks, o który oparty jest produkt, wzrósł o niespełna 1 proc., a przez 3 lata o 34,6 proc. Największe obsunięcie notowań nastąpiło w ostatnich tygodniach — wskaźnik stracił 8 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane