Czytasz dzięki

Dlaczego bałagan na biurku może być dobry?

KŁ, businessinsider.com
opublikowano: 08-08-2013, 18:44

Z najnowszych badań opublikowanych w magazynie “Psychological Science” wynika, że najlepszym rozwiązaniem jest bałagan na biurku na początku projektu i porządek przy jego końcu, informuje „Business Insider”.

Chaotyczne otoczenie pobudza kreatywne myślenie i niekonwencjonalne, nowe pomysły, podczas gdy porządek na biurku pomoże skupić się na realizowaniu oczekiwań. Odejście od chaosu pomaga  doprowadzić projekty do końca.

W przeprowadzonym przez naukowców z Uniwersytetu Minnesota eksperymencie poproszono uczestników z czystymi i zabałaganionymi biurkami o wypełnienie kwestionariuszy. Wyniki wykazały, że uczestnicy z uporządkowanymi biurkami więcej przeznaczali na działalność charytatywną, wybierali zdrowsze przekąski i dokonywali lepszych wyborów w porównaniu z osobami pracującymi w bałaganie.

W drugim eksperymencie poproszono uczestników o podanie niekonwencjonalnych pomysłów wykorzystania piłeczek pingpongowych. Okazało się, że osoby z bałaganem na biurkach miały więcej pomysłów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, businessinsider.com

Polecane