Długa lista faworytów analityków Trigona (PROGNOZY)

KZ
opublikowano: 27-12-2012, 16:37

Przetwórcy przemysłowi, będący importerami netto – to faworyci analityków Trigon DM na rok 2013.

Wzrost kursu złotego, sprzyjający importerom to jeden z czynników, który w największym stopniu będą kształtować ceny akcji w nowym roku – przewidują analitycy Trigon Domu Maklerskiego. Przed rokiem stawiali na firmy, które są eksporterami netto. To był celny strzał.
- Nasi faworyci z tego sektora (Zetkama, Zelmer, Amica i Apator) przynieśli wysokie, ponad 50-procentowe zyski. Dobre zachowanie eksporterów to typowe zjawisko w schyłkowej fazie cyklu gospodarczego, kiedy spada dynamika wzrostu, a duży wkład w nią dzięki słabemu złotemu ma eksport netto – napisano w strategii.

Trigon DM nie zakłada, że czas eksporterów już się skończył, chociaż potencjał zwyżki ich notowań uważa za mniejszy, niż rok temu.
- Co prawda kursy walutowe będą mniej sprzyjające, jednak globalny wzrost ciągnięty znowu przez Azję i USA stwarzać będzie dla nich korzystne środowisko – dodano.

Specjaliści uważają, że ponowny wzrost konsumpcji w drugiej połowie 2013 r. wesprze branżę handlu detalicznego i telewizyjny segment rynku mediów. Należy się też spodziewać fali przejęć w sektorze medycznym i spożywczym oraz spadku lub stabilizacji cen materiałów wsadowych, korzystne dla branży meblowej.
W odwrocie będą spółki chemiczne i stalowe (zarówno producenci, jak i dystrybutorzy), a pod presją mocno zadłużeni deweloperzy.

Wśród dużych spółek Trigon poleca PZU i ZE PAK, a z małych i średnich 4fun Media, AC, Amikę, Aplisens, Arterię, Kino Polska, LC Corp, ZPUE, Orphee, Eurotel, Impel, Krynicki Recykling, Magellana, Presco i Kredyt Inkaso.© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Długa lista faworytów analityków Trigona (PROGNOZY)