DM AmerBrokers rekomenduje KUPUJ dla akcji Stalprofilu

AmerBrokers SA Dom Maklerski
opublikowano: 04-01-2006, 09:43

Wydział Analiz Domu Maklerskiego AmerBrokers SA informuje, że w dniu 21 grudnia 2005 roku przy kursie 10,15 zł dla spółkiStalprofil S.A.została wydana rekomendacjaKUPUJ.

Wydział Analiz Domu Maklerskiego AmerBrokers SA informuje, że w dniu 21 grudnia 2005 roku przy kursie 10,15 zł dla spółkiStalprofil S.A.została wydana rekomendacjaKUPUJ.

Szacujemy wartość 1 akcji Stalprofilu na 13,3 zł. Jest to przeciętny poziom z wyceny metodą porównawczą i metodą dochodową, które dają wartość 1 akcji na zbliżonym poziomie {13,1; 13,5}.

Wyniki finansowe Stalprofilu zależą przede wszystkim od koniunktury na rynku stali. O ile w 2004 roku polski sektor stalowy rozwijał się szybciej niż na świecie, o tyle rok 2005 jest dla niego znacznie gorszy w porównaniu z koniunkturą ogólnoświatową. W IIIQ 2005 ceny wyrobów stalowych znów zaczęły lekko rosnąć i oczekuje się, że ta tendencja może się utrzymać. Jednak póki co, wynika to z ograniczania produkcji przez głównych producentów, a nie z gwałtownego wzrostu popytu. Po świetnym 2004 roku i słabym 2005 roku, w najbliższych kwartałach można się spodziewać ustabilizowania koniunktury na rynku wyrobów hutniczych. Nie daje to Stalprofilowi szans na skokową poprawę wyników, ale umożliwia stabilny wzrost sprzedaży.

Nadzieją Stalprofilu jest wejście w nowy segment, czyli działalność związaną z infrastrukturą sieci przesyłowych. Na razie dywersyfikacja działalności nie ma jeszcze dużego wpływu na wyniki finansowe, ale udział tego segmentu będzie w przyszłych kwartałach coraz większy. Niemniej, nadal głównym źródłem wpływów będzie handel wyrobami hutniczymi. Warto jednak zauważyć, że Spółka wciąż się zmienia. W ubr. pod wpływem Mittal Steel Poland odeszła od handlu koksem i skoncentrowała się na bardziej rentownym obrocie wyrobami hutniczymi, a teraz próbuje znowu dywersyfikować przychody ze sprzedaży.

Pełna analiza spółki Stalprofil S.A. znajduje się na stronach www.amerbrokers.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AmerBrokers SA Dom Maklerski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM AmerBrokers rekomenduje KUPUJ dla akcji Stalprofilu