DM AmerBrokers rekomenduje NEUTRALNIE dla Stalproduktu

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 13-04-2005, 10:10

Wydział Analiz Domu Maklerskiego AmerBrokers SA informuje, że w dniu 11 kwietnia 2005 roku przy kursie 64,8 zł dla spółki Stalprodukt S.A. została wydana rekomendacja NEUTRALNIE.

Wydział Analiz Domu Maklerskiego AmerBrokers SA informuje, że w dniu 11 kwietnia 2005 roku przy kursie 64,8 zł dla spółki Stalprodukt S.A. została wydana rekomendacja NEUTRALNIE.

Biorąc pod uwagę wycenę metodą dochodową (wartość 61,6 zł) i porównawczą (wartość 69,2 zł), wartość 1 akcji spółki można szacować na 65,4 zł. Jest to poziom nieznacznie odbiegający od obecnej wyceny rynkowej, dlatego wydajemy dla walorów spółki rekomendację NEUTRALNIE.

Uwagę zwraca mała płynność akcji Stalproduktu na giełdzie. Z jednej strony jest to plus, ponieważ trwającemu od 7 miesięcy trendowi spadkowemu towarzyszą wyraźnie niższe obroty, w porównaniu z rokiem 2003 i 2004, podczas kształtowania się trendu wzrostowego. Świadczący to, że nie następuje masowa wyprzedaż papierów. Niestety, mała aktywność inwestorów powoduje, że na niektórych sesjach handel akcjami jest utrudniony ponieważ zaczyna się dopiero jakiś czas po otwarciu.

Wyniki finansowe za 2004 rok były rekordowe. Był to przede wszystkim efekt wykorzystania bardzo dobrej koniunktury na wyroby ze stali oraz obniżki kosztów. Dodatkowo własna sieć dystrybucji pozwala na uzyskanie wyższych marż, a ponadto na poprawę wyników wpłynęły też tańsze zakupy z poprzednich miesięcy. W 2004 roku najbardziej udany był początek roku, w tym przede wszystkim IIQ. W tym okresie Grupa zarobiła netto prawie 31 mln zł, czyli niemal dziesięć razy więcej niż w roku poprzednim. Głównym motorem wzrostu w ubr. była sprzedaż krajowa. Zakładamy, że w 2005 roku wyniki będą wyraźnie słabsze. W branży widać oznaki ochłodzenia koniunktury, a spółka planuje duże inwestycje. W ciągu najbliższych 3 lat wydatki inwestycyjne mają wynieść około 150 mln zł (będą w połowie sfinansowane ze środków własnych, a reszta kredytem długoterminowym lub leasingiem). Spółka planuje ograniczenie produkcji blach prądnicowych i wzrost produkcji blach transformatorowych (są to wyroby o najwyższej wartości dodanej spośród oferowanych produktów i osiągają najwyższe marże). W br. Stalprodukt podpisał trzy kontrakty na dostawę blach transformatorowych o łącznej wartości około 115 mln zł.

Pełna analiza spółki Stalprodukt S.A. znajduje się na stronach www.amerbrokers.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM AmerBrokers rekomenduje NEUTRALNIE dla Stalproduktu