DM BDM wierzy w zmianę na GPW

opublikowano: 21-01-2018, 22:00

Maciej Bobrowski, analityk DM BDM, wydał rekomendację „kupuj” dla akcji giełdy i uważa, że argumentów „za” będzie przybywać.

W 2018 r. trzeba się co prawda liczyć ze spadkiem EBITDA warszawskiej giełdy o około 10 proc. w porównaniu z 2017 r., ale będzie to tylko chwilowa zadyszka i w kolejnych latach można się spodziewać odbudowy rezultatów — przekonuje Maciej Bobrowski, który podniósł wycenę akcji spółki do 57,7 zł. Jego zdaniem, w najbliższych kwartałach obóz bykówmoże otrzymać wiele mocnych argumentów, które potwierdzą atrakcyjność walorów GPW.

Fot. TR

— Dostrzegamy zaangażowanie obecnego zarządu spółki w wypracowanie nowych rozwiązań owocujących umocnieniem pozycji grupy w regionie CEE oraz budową wartości dla akcjonariuszy (także mniejszościowych). Dodatkowo wsparciem dla kursu GPW powinna być nowa strategia dla rynku w Polsce, którą zapowiada zarówno strona rządowa, jak i sama spółka — podkreśla analityk DM BDM.

Jego zdaniem, na publikację szczegółów strategii możnaliczyć w tym roku. Maciej Bobrowski spodziewa się też istotnych zmian regulacyjnych oraz instytucjonalnych, które będą kształtować krajowy rynek kapitałowy w perspektywie kolejnych lat. Analityk podkreśla, że akcje GPW są najtańsze w gronie operatorów giełdowych w Unii Europejskiej.

— Przy obecnym kursie GPW jest handlowana przy mnożniku EV/EBITDA na lata 2018-19 na poziomie odpowiednio 9 i 8. Jednocześnie w tych latach zakładana przez nas rentowność dywidendy wynosi 5 proc. — dodaje Maciej Bobrowski.

Specjalista zaznacza, że w modelu nie uwzględnia potencjalnej pełnej konsolidacji wybranych podmiotów, które dziś są ujmowane w rezultatach jako jednostki stowarzyszone (m.in. GPW podała, że razem z KDPW podpisała list intencyjny dotyczący nieruchomości Centrum Giełdowe, możliwe są też dalsze inicjatywy konsolidacyjne). — Wydaje nam się, że potencjalne ruchy w strukturze grupy GPW mogą mieć odczuwalny pozytywny wpływ na przyszłe projekcje EBITDA, czego nie uwzględniamy w bieżącej wycenie — dodaje Maciej Bobrowski. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane