DM BOŚ czeka na kontrwezwanie na Duon

opublikowano: 28-01-2016, 22:00

Komu brakuje giełdowych emocji, powinien zainteresować się Duonem.

Analitycy DM BOŚ widzą przed spółką pasjonujące miesiące. Duon to przede wszystkim niezależny sprzedawca gazu, choć ma też w ofercie energię elektryczną. Nowy rok firma zaczęła emocjonująco — wezwanie na jej akcje ogłosił fiński koncern energetyczny Fortum. Zaoferował 3,85 zł za akcję, co daje wycenę całej firmy na poziomie 445 mln zł.

Wezwanie ma charakter przyjazny, bo spółka jesienią ogłosiła, że szuka inwestora, a jej główni akcjonariusze, czyli głównie fundusze, porozumieli się z Fortum i obiecali sprzedać mu akcje. Sukces wezwania nie jest jednak przesądzony. „Uważamy, że jest możliwe drugie wezwanie, po wyższej cenie, ogłoszone przez innego zainteresowanego” — uważają analitycy DM BOŚ.

Możliwe też, że samo Fortum po jakimś czasie ogłosi kolejne wezwanie, z wyższą ceną. „Uważamy, że Fortum uda się skupić 51 proc. akcji Duonu, ale nie sądzimy, by było to więcej niż 60 proc. Oczekujemy, że w tej sytuacji Fortum zdecyduje się albo ogłosić drugie wezwanie z wyraźną premią, albo utrzyma Duon na GPW. Może rozsądnie byłoby zostać akcjonariuszem mniejszościowym Duonu, pod rządami nowego silnego inwestora branżowego” — zauważają eksperci DM BOŚ.

Według nich, tylko cena co najmniej 5 zł (z premią za kontrolę) za akcję jest do zaakceptowania. Dlatego rekomendują kupowanie akcji Duonu. Kurs na GPW to około 3,8 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu