DM BZ WBK: GPW czeka na wyniki blue chipów

opublikowano: 15-05-2002, 09:09

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, WIG zyskał 0,4%, natomiast WIG-20 0,5%. Generalnie sesję należy ocenić pozytywnie, jedynie można mieć zastrzeżenia do częściowej realizacji zysków w trakcie fixingu na zamknięciu, gdzie indeksy oddały część wzrostu. W pierwszej części sesji indeks oscylował w przedziale 1.299-1.306 pkt. jednakże lepsze od spodziewanych dane na temat sprzedaży detalicznej skłoniły inwestorów do śmielszych zakupów, w ślad za przyspieszeniem zwyżek na giełdach zachodnioeuropejskich. W największym stopniu na wzroście skorzystali akcjonariusze BRE, Prokomu oraz Softbanku. Pewnym rozczarowaniem była natomiast postawa PKN Orlen, który po publikacji lepszych od oczekiwanych wyników finansowych nie był w stanie kontynuować dobrej passy z wtorku i przez większą część sesji przebywał w negatywnym terytorium i zamknął się na niezmienionym poziomie. Z kolei niska wycena akcji KGHM sporządzona przez analityka Pekao, spowodowała wyprzedaż akcji spółki na otwarciu, po czym kurs zdołał odrobić część strat, by zamknąć się 2,4% niżej na nowym krótkoterminowym minimum na 12,30 zł.

Z technicznego punktu widzenia WIG-20 znajduje się w pobliżu oporu na 1.310 pkt. Otwarcie powyżej tego pułapu winno stanowić zapowiedź kontynuacji wzrostów do 1.332 pkt.

Na dzisiejszej sesji rynek będzie oczekiwał na publikację wyników pozostałych dużych spółek, które nie uczyniły tego wcześniej. W tej grupie znajdują się Prokom, Softbank, TP S.A. oraz banki BRE, BZ WBK i BPH. Obecna sytuacja winna sprzyjać aprecjacji kursów tych spółek.

Kontrakty terminowe - wczorajsze zamknięcie należy ocenić pozytywnie, mimo, iż podaż na wyższych poziomach była znacząca. Tym nie mnie spodziewam się kontynuacji wzrostu na najbliższych sesjach. Realny w moim przekonaniu wydaje się ruch do 1.338 pkt., gdzie znajduje się kolejny istotny opór. W przypadku jego pokonania Kolejny można wyznaczyć w okolicach 1.350 pkt. Wsparciem niezmiennie jest poziom 1.295 pkt.

Tomasz Jerzyk

DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZ WBK: GPW czeka na wyniki blue chipów