DM BZ WBK: początek sesji może przynieść korektę

Przemek Barankiewicz
17-05-2002, 09:34

Wczorajsza sesja zakończyła się silną zwyżką indeksów, WIG zyskał 3,2%, natomiast 4,4%. Po nieco niższym otwarciu od początku sesji na rynku dominowała tendencja wzrostowa, w wyniku czego indeksy poprzebijały większość oporów technicznych. Pozytywnie należy ocenić zachowanie WIG-u, który zamknął się powyżej 15.350 pkt. Natomiast w przypadku WIG-20 do pokonania został opór na 1.373 pkt. Jeśli tak się stanie, to należy się spodziewać wzrostu do co najmniej 1.420 pkt.

Sygnał do wzrostów dały wczoraj akcje TP S.A., które mimo słabszego wyniku za I kw. br. od początku silnie zwyżkowały, by zamknąć się powyżej technicznego oporu na 13,90 zł. Kurs na zamknięciu zyskał 9,4% i zakończył sesję na 14,50 zł. Na najbliższych sesjach należy się spodziewać kontynuacji wzrostów tej spółki do poziomu 17 zł. Ponadto, silnie zwyżkowały akcje Softbanku, Comarchu oraz BPH. W przypadku Softbanku można mówić o pozytywnej reakcji rynku na lepsze od spodziewanych wyników finansowych. Ponadprzeciętnie zachowywały się walory KGHM, które również silnie zwyżkowały, a powodem okazała się informacja lepszych od oczekiwanych wynikach skonsolidowanych spółki, z racji mniejszych strat Dialogu.

Dzisiejsza sesji winna rozpocząć się od pewnej korekty z racji sporego wzrostu wczoraj, lecz mam wrażenie, że spadek ten zostanie wykorzystany do zakupów akcji. Uwaga inwestorów winna być w dalszym ciągu skoncentrowana na akcjach banków oraz spółek z sektora TMT.

Tomasz Jerzyk, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZ WBK: początek sesji może przynieść korektę