DM BZ WBK: warszawskie indeksy zbliżyły się oporów

opublikowano: 26-08-2002, 09:27

Piątkowa sesja zakończyła się nieznacznym wzrostem wartości indeksów, zarówno WIG jak i WIG-20 zyskały po 0,5%, mimo spadków na rynkach europejskich. Obecnie bariera podażową dla indeksów są średnie 45 sesyjne, które indeksy osiągnęły na ostatnich dwóch sesjach. Sforsowanie powyższych oporów winno przyczynić się do kontynuacji wzrostów. Dla WIG-20 średnia znajduje się na poziomie 1.138 pkt. natomiast dla WIG-u jest to poziom 13.450 pkt.

Piątkowa zwyżka to w głównej mierze zasługa silnego wzrostu Pekao, który zyskał ponad 4%. Zwyżkowały również papiery BZ WBK oraz BRE. Słabiej spośród największych banków zachował się jedynie BPH PBK, który stracił 1,8%. Szanse na dalsze wzrosty indeksów będą w dużej mierze uzależnione od kondycji tego sektora. W ostatnich tygodniach duże banki zauważalnie skorygowały wcześniejsze spadki i poszczególne banki zbliżają się do kolejnych oporów: 92 zł dla Pekao, 94 zł dla BRE oraz 230 zł dla BPH. Przebicie oporów będzie optymistycznym prognostykiem dla tych spółek, jednakże obniżenie ratingów dla Pekao i BRE może negatywnie zaciążyć na akcjach po dzisiejszym otwarciu. W dalszym ciągu problemy z pokonaniem oporu na 12,95 zł ma TP S.A., w trakcie sesji kurs narusza opór, ale podaż skutecznie uniemożliwia dalszą zwyżkę. KGHM jest znacznie słabszy od rynku i nie może przebić się przez poziom 11,30 zł, który jest najbliższym oporem dla spółki. PKN napotyka na podaż przy kursie 16,90 zł. Również należy zwracać uwagę na zachowanie tej spółki na powyższym poziomie.

Piątkowa sesja niewiele wniosła do obrazu technicznego. Oporem jest średnia 45 sesyjna, która znajduje się na 1.135 pkt. Jej pokonanie winno zapowiadać atak na ostanie lokalne maksimum na 1.144 pkt. i opór na 1.150 pkt. Wsparcie w dalszym ciągu należy wyznaczyć na 1.120 pkt., który ma spore znacznie dla rynku, wnioskując po wielkości ofert kupna ujawnionych na ostatnich sesjach.

Tomasz Jerzyk

DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZ WBK: warszawskie indeksy zbliżyły się oporów