DM BZWBK: AKUMULUJ akcje PKN Orlen

Marek Druś
opublikowano: 22-11-2002, 09:57

DM BZWBK podniósł rekomendację akcji PKN Orlen z TRZYMAJ do AKUMULUJ. W raporcie datowanym 15 listopada akcję spółki wyceniono na 21,30 zł.

Za podniesieniem rekomendacji papierów spółki przemawiają osiągnięte przez nią w trzecim kwartale wyniki. Były one znacznie lepsze niż oczekiwali analitycy. Analitycy DM BZWBK uważają, że poprawa rezultatów PKN Orlen to przede wszystkim efekt premii lądowej, wynikającej z przewagi geograficznej płockiej spółki nad konkurencją.

- Akcje PKN Orlen wyceniamy na ponad 21 złotych, w tym kompleks rafineryjno-petrochemiczny na 16 PLN – głosi rekomendacja BZWBK.

Jej autorzy zaznaczyli, że w wycenie nie uwzględnili czynników, które mogą istotnie podnieść wartość PKN Orlen, m.in. zamiaru udziału spółki w konsolidacji rynku krajowego i środkowoeuropejskiego oraz inwestycji w wydobycie ropy naftowej. Zastrzegli również, że nie brali pod uwagę ewentualnego wpływu korzystnych dla spółki zmian legislacyjnych.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / DM BZWBK: AKUMULUJ akcje PKN Orlen