DM BZWBK: GPW rozpocznie sesję od spadków

Marek Druś
opublikowano: 20-06-2002, 09:48

Wczorajszą sesje posiadacze akcji nie zaliczą do udanych. Już na otwarciu WIG20 otworzył się luką poniżej 1300 pkt., po chwilowym odreagowaniu kursy większości akcji ruszyły w dół. Na niektórych walorach determinacja sprzedających była olbrzymia. Szczególnie słabo w tej fazie rynku zachowywały się akcje sektora bankowego, kurs BPH spadał o 8%, BRE o 6%. Również duża podaż wystąpiła na akcjach PKN-u, TPSA i KGHM-u.

Na wyróżnienie zasługują akcje Agory, której kurs nie podawał się fali wyprzedaży, a zamknięcie wypadło na niewielkim plusie (+0,54%). W dalszym ciągu silniej od pozostałej części rynku zachowują się akcje Optimusa i Elekrimu.

W miarę upływu czasu WIG20 znalazł poziom równowagi w okolicach majowych minimów (1281 pkt.) i powoli zaczął odrabiać straty, aby na koniec zamknąć się na poziomie 1290 pkt.

Z punktu analizy technicznej rynek wygląda bardzo słabo. W szybkim tempie spadł o 100 pkt, nie zatrzymując się dłużej na istotnych wsparciach. Najbliższym poziomem, który może zatrzymać spadki jest poziom majowych dołków jak również styczniowa luka. Pokonanie tego poziomu spowodować może spadek w okolice 1250-1240 pkt.

Wczorajsze otwarcie spowodowało powstanie trzeciej luki bessy, często jest to sygnał zapowiadający koniec spadków. Większość wskaźników sygnalizuje wyprzedanie rynku, co może potwierdzać tezę o możliwości odbicia.

Otwarcie sesji powinno wypaść na minusach - słabe zamknięcia giełd amerykański oraz wczorajsze dane o produkcji za maj. Później rynek powinien wyznaczyć kierunek na najbliższe sesje. Jeżeli wsparcia zostaną obronione, powinniśmy mięć do czynienia z odreagowaniem ostatnich spadków.

Kontrakty Terminowe: wczorajsza sesja przebiegała pod dyktando niedźwiedzi. Otwarcie kontraktów wypadło na poziomie 1306 pkt., co doprowadziło do powstania trzeciej luki bessy. W miarę upływu sesji kontrakty traciły na wartości osiągając minimum na poziomie 1287 pkt., tutaj przebiega dolne ograniczenie kanału spadkowego jak również linia klina zniżkującego, po przełamaniu której kontrakty ruszyły w okolice 1400 pkt. Jeżeli te poziomy nie uda się obronić następne wsparcie to 1250 pkt. (połowa styczniowej białej świecy).

Paweł Bartczak, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy