DM BZWBK: GPW wróciła do linii trendu spadkowego

16-11-2001, 09:38

Wczorajsza sesja przyniosła wyhamowanie wzrostów. Otwarcie rynku wypadło nieznacznie powyżej środowego zamknięcia. Część inwestorów wykorzystało to do realizacji zysków, co spowodowało spadek WIG20 do poziomu 1324 pkt., tutaj znajdowała się linia trendu spadkowego, którą rynek dzień wcześniej pokonał. Obszar ten zadziałał jako wsparcie i po krótkiej korekcie do ataku przystąpili kupujący. Jednak w przeciwieństwie do poprzednich sesji wzrosty objęły nieliczną grupę spółek. W tej fazie sesji na szczególną uwagę zasługują akcje Pekao, których kurs ustanowił historyczne maksimum na poziomie 85,20 zł. Pozostała cześć sesji stała pod znakiem realizacji zysków, co doprowadziło indeks do poziomu 1330 pkt. na zamknięciu.

Do najsłabszych papierów w tym dniu należały akcje Sofbanku (-5,48%) i Optimusa (-4,34%). W dalszym ciągu negatywnie zachowują się akcje Elektrimu (-3,02%), tym bardziej, że akcje tej spółki nie brały udziału w ostatnich wzrostach. Pozytywnie należy wyróżnić akcje Stalexportu, które odnotowały 11% wzrost, wczorajsze WZA tej spółki zadecydowało dalszym istnieniu spółki.

Wczorajszą sesje należy traktować jako ruch powrotny do przebitej wcześniej linii trendu spadkowego. W tej chwili trudno jeszcze stwierdzić czy to krótki przystanek przed dalszymi wzrostami czy też początek większej korekty. Po sesji GUS poinformował o dalszym spadku inflacji w październiku, co spowodować może kolejną obniżkę stóp procentowych w listopadzie.

Paweł Bartczak, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / DM BZWBK: GPW wróciła do linii trendu spadkowego