DM BZWBK: nastroje na GPW powinny się uspokoić

Marek Druś
opublikowano: 13-12-2001, 09:46

DMBZWBK: Wczorajsza sesja zakończyła się nieznacznym spadkiem indeksów, WIG stracił 0,15%, natomiast WIG-20 0,7%, na co przede wszystkim miał wpływ ponad 8,5% spadek akcji Elektrimu. Po otwarciu na poziomie wtorkowego zamknięcia indeksy spadły w pierwszym kwadransie handlu, po czym przez pozostałą poruszały się w bardzo wąskim przedziale nie dając jakichkolwiek wskazań odnośnie dalszego kierunku ruchu cen.

Na rynku panuje patowa sytuacja i na dziś nie ma przesłanek do jej zmiany. Ostatni miesiąc roku nierozerwalnie jest związany z oczekiwaniem na zakupy akcji przez instytucje finansowe i ten czynnik powoduje powstrzymywanie się podaży, mimo nie najlepszej sytuacji technicznej. Z drugiej strony można powiedzieć, że powyższe szkody wynikają w głównej mierze ze znaczącego spadku akcji Elektrimu. Pozostała część największych spółek nie daje w dalszym ciągu sygnałów sprzedaży i to przemawia za dalszą stabilizacją na dzisiejszej sesji. O szansach na wzrosty będzie można mówić w przypadku pokonania przez WIG-20 poziomu 1.235 pkt. Natomiast sygnałem sprzedaży będzie zamknięcie poniżej wtorkowego śróddziennego minimum na 1.195 pkt. Nie sądzę jednak, aby dzisiaj było możliwe pokonanie jednego z powyższych poziomów, z racji braku czynników, które skłoniłyby inwestorów do śmielszych działań. W dalszym ciągu uwaga inwestorów winna być skoncentrowana na walorach Elektrimu, którego wpływ na indeksy jest znacznie mniejszy niż jeszcze tydzień temu. Ponadto interesująca może być reakcja inwestorów na plany sprzedaży 1 mln akcji Amiki przez spółkę cypryjską.

Tomasz Jerzyk, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZWBK: nastroje na GPW powinny się uspokoić