DM BZWBK: Polfa Kutno zaskoczyła dobrymi wynikami

Marek Druś
opublikowano: 25-10-2001, 09:08

W III kwartale br. zysk Polfy Kutno wyniósł 10,1 mln zł przy sprzedaży w wysokości 53,8 mln zł. Dynamika wzrostu sprzedaży w stosunku do 3 kw. ub. r. osiągnęła 22 proc., bez uwzględniania sprzedaży wytwórni płynów infuzyjnych, która znacząco zmniejszyła wielkość sprzedaży spółki. Spółka osiągnęła wysoki zysk pomimo utworzenia znacznych rezerw na nieściągalne należności handlowe.

W Polfie Kutno pierwszy kwartał tego roku był jeszcze słaby, drugi trochę lepszy, trzeci jest już tak dobry jak nikt się nie spodziewał. Lato to w zasadzie martwy sezon dla producentów farmaceutyków. III kw. ub r. spółka zakończyła 1,3 mln zł zyskiem netto, jej wewnętrzny budżet zakładał na ten rok w III kwartale 4,8 mln zł zysku i było to śmiałe złożenie. A tu 10,1 mln zł zysku netto ! Marża zysku tak wysoka jak w ubiegłych latach tylko w sezonie zimowym ! Poprawa wyników została poprzedzona głęboką restrukturyzacją i wygląda solidnie. Spółka sygnalizuje, że bardzo dobrze idzie sprzedaż leków przeciwprzeziębieniowych (witamina C) i że z sukcesem udaje się wprowadzać 4 z 5 nowych leków sprzedawanych na licencji. Działania nowego zarządu okazały się błyskotliwym sukcesem – wartość spółki już wzrosła ponad dwukrotnie. Przypomnijmy, że Polfa Kutno jest wystawiona na sprzedaż i poprawa jej wyników na pewno wywołała zwiększone zainteresowanie inwestorów branżowych. Jeżeli te rozmowy zakończą się powodzeniem należy spodziewać się rychłego ogłoszenia wezwania na akcje Polfy Kutno.

Grzegorz Lityński, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / DM BZWBK: Polfa Kutno zaskoczyła dobrymi wynikami