DM BZWBK rekomenduje: KUPUJ akcje PGF

Marek Druś
opublikowano: 11-10-2001, 16:03

Analitycy DM BZWBK wydali rekomendację KUPUJ akcjom PGF. W raporcie poświęconym spółce jej akcje wyceniono na 45,07 zł.

- PGF działa na jednym z najatrakcyjniejszych rynków farmaceutycznych Europy, którego wzrost prognozowany jest na blisko 9 proc. Rocznie – głosi raport BZWBK z 17 września.

Zdaniem analityków, dzięki posiadaniu przez PGF 21 proc. udziału w polskim rynku spółka może wkrótce stać się obiektem zainteresowania inwestora branżowego.

Spółka ma w tym roku dużą szansę na kontynuacje poprawy wyników operacyjnych. Stanie się tak głównie w związku z konsekwentnym i zbliżającym się końca programem restrukturyzacji.

- Zarówno analizy zdyskontowanych wolnych przepływów gotówkowych jak i porównawcze z europejskimi i północnoamerykańskimi grupami wskazują znaczne rynkowe niedowartościowanie kapitału własnego PGF – głosi raport.

- W oparciu o bieżącą efektywność operacyjną i zakładając wzrost na poziomie średniej sektorowej wyceniliśmy wartość jednej akcji na 45 zł – napisali w swoim raporcie analitycy DM BZWBK.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZWBK rekomenduje: KUPUJ akcje PGF