Czytasz dzięki

DM mBanku: Euro może podrożeć do 4,3 zł

opublikowano: 25-10-2015, 21:19

Kamil Maliszewski, specjalista ds. rynku walutowego w DM mBanku, uważa, że kurs EUR/PLN ponownie może podążyć w stronę 4,3 zł.

- Sondaż exit poll daje zdecydowanie zwycięstwo partii Prawo i Sprawiedliwość, która według projekcji podziału mandatów bez większych trudności utworzy samodzielny rząd. Skala przewagi PiS okazała się większa od przewidywań większości sondaży przedwyborczych i w tej sytuacji należy spodziewać się, że umocnienie złotego z końcówki ubiegłego tygodnie nie będzie kontynuowane, a kurs EUR/PLN ponownie może podążyć w stronę 4.30 zł - mówi ekspert DM mBanku

Jego zdaniem, zdecydowanie spada także szansa, aby giełda w Warszawie nadrobiła słabość z ostatnich dni, wobec głównych parkietów, gdyż inwestorzy będą obecnie czekać z decyzjami, na ostateczne propozycje rozwiązań dla kredytobiorców we frankach, podatku bankowego oraz wpływu pierwszych zaproponowanych rozwiązań na stabilność finansów publicznych.

- Nie można zapominać o pozostawionym na okres powyborczy problemie kopalń i ich ewentualnej integracji z energetyką. Dodatkowo czekają nas także pewne zmiany w zarządach w spółkach z udziałem Skarbu Państwa, co także może niekorzystnie wpływać na WIG20. Z drugiej jednak strony należy pamiętać, że podstawy wzrostu gospodarczego są ciągle silne i w tej sytuacji skala osłabienia polskiej waluty powinna być ograniczona, natomiast w kontekście GPW poza najbardziej narażonymi na decyzje polityczne sektorami nie powinno pojawić się zbyt wiele powodów do niezadowolenia. Z pewnością warto jednak zaczekać z decyzjami przynajmniej kilka dni, gdyż reakcje na wypowiedzi poszczególnych polityków jak pokazały ostanie tygodnie mogą powodować znaczącą zmienność już nie tylko na GPW, lecz także na rynku złotego - dodaje Kamil Maliszewski.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane