DM mBanku podwyższył rekomendację Asseco Poland

ISBNews
opublikowano: 14-07-2014, 15:47

Analitycy Domu Maklerskiego mBanku podwyższyli rekomendację Asseco Poland do "akumuluj", ale obniżyli cenę docelową do 45,6 zł z 47,4 zł wcześniej, wynika z raportu datowanego na 8 lipca.

W dniu wydania rekomendacji za akcję płacono 40,75 zł. W poniedziałek po godz. 15-ej kurs wynosił 41,07 zł.

„Spadek notowań Asseco Poland o 13,2% od początku drugiego kwartału (w tym o 5,5% z powodu odcięcia dywidendy) wynikał naszym zdaniem ze słabych wyników finansowych Grupy za I kw. 2014 r. Głównym powodem był spadek rentowności segmentu administracji publicznej, stagnacja w regionie bałkańskim i zadłużanie się Formula Systems, która środki może wydać na skup akcji spółek kontrolowanych: Sapiens International i Magic Software po ich niedawnych emisjach akcji na NASDAQ" – czytamy w raporcie.

"Z drugiej strony, dostrzegamy zmianę podejścia zarządu do agresywnej ekspansji przez akwizycje i rozpoczęcie dezinwestycji mniejszych spółek w grupie (czego przykładem jest sprzedaż Slovanetu), co pozwala nam zakładać wysoki FCF yield na poziomie ok. 15% i wzrost dywidendy w tempie 8,0% r/r w kolejnych latach.  Po ostatnich spadkach Asseco jest notowane na P/E'14 z 32% dyskontem do spółek porównywalnych, co naszym zdaniem jest atrakcyjnym poziomem zwłaszcza patrząc na jeden z większych DYield w sektorze IT" – czytamy dalej.

DM mBanku szacuje, że Asseco Poland wypracuje w 2014 roku przychody na poziomie 6,06 mld zł, EBITDA 885 mln zł, EBIT na poziomie 624 mln zł i 333 mln zł zysku netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane