DM mBanku wskazał faworytów rynku akcji

opublikowano: 02-02-2015, 00:00

Do końca roku WIG wzrośnie do 60 tys. pkt., a akcji wartych uwagi nie brakuje — uważają eksperci biura.

W 2015 r. na rynek napłynie więcej pozytywnych informacji niż w minionym, nieudanym dla GPW roku, co przełoży się na wzrost cen akcji i zwyżkę WIG do 60 tys. pkt. — przewidują eksperci DM mBanku. „Od miesięcy rynki dyskontują te same trendy na USD, surowcach, obligacjach czy akcjach, dlatego uważamy, że obecnie łatwo o zaskoczenia” — podkreślają analitycy.

Michał Marczak, szef analityków DM mBanku, liczy na to, że Polacy przynajmniej część oszczędności postanowią zainwestować w bardziej ryzykowne instrumenty niż lokaty czy obligacje.
Zobacz więcej

FALA RUSZY:

Michał Marczak, szef analityków DM mBanku, liczy na to, że Polacy przynajmniej część oszczędności postanowią zainwestować w bardziej ryzykowne instrumenty niż lokaty czy obligacje. [FOT. TP]

W zakładanym przez nich scenariuszu Rosja pod wpływem sankcji i kryzysu gospodarczego będzie stopniowo wycofywać się z konfliktu militarnego na Ukrainie, a działania EBC, osłabienie euro i spadek cen ropy oraz polityka kredytowa banków, która przełoży się na większe zainteresowanie kredytem inwestycyjnym, spowodują przyspieszeniedynamiki PKB w strefie euro.

Z drugiej strony, umocnienie dolara i spadek cen ropy, uderzający w sektor wydobywczy, mogą rzucić piach w szprychy rozpędzającej się gospodarki amerykańskiej, co przesunie w czasie decyzję Fedu o rozpoczęciu podwyżek stóp, a to zahamuje umocnienie dolara i poprawi nastawienie inwestorów do rynków wschodzących, w tym Polski. Specjaliści DM mBanku spodziewają się ponadto poprawy wyników rodzimych spółek oraz przesunięcia przynajmniej części oszczędności z niskodochodowych depozytów oraz funduszy obligacji i rynku pieniężnego na rynek akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy