DM PBK: na rynku futures panował lekki optymizm

Marek Druś
opublikowano: 03-06-2002, 18:10

Po dwóch sesjach niskiej zmienności i niewielkich obrotów dzisiaj doszło do większego ruchu cenowego. Właściwe cała sesja miała wzrostowy charakter a zakończenie notowań wypadło na dziennym maksimum (ustanowionym zresztą w trakcie fiksingu zamknięcia). Obroty imponujące nie były, ale w porównaniu z piątkiem wzrosły ponad trzykrotnie. Baza zmniejszyła się z +6 pkt do +3 pkt.

Na wykresie uformowało się dosyć optymistyczne w wymowie białe marubozu zamknięcia. „Normalnie” powinno to skutkować wzrostami na kolejnych sesjach. Niestety w ostatnim czasie po takich marubozu często potencjał ruchu wyczerpuje się już na następnej sesji. Pierwszy opór dla kursu znajduje się już bardzo blisko – 1410 pkt. Pokonanie tej bariery byłoby bardzo optymistycznym sygnałem – otwierałoby drogę w okolice tegorocznego maksimum – 1472 pkt. W krótkim terminie do optymizmu skłania kolejny pomyślny test luki hossy (1368 – 1378 pkt) oraz odbicie w górę od średniej SK-15. Zachowanie wskaźników zarówno średnio- jak i krótkoterminowych wskazuje na większe prawdopodobieństwo kontynuacji zwyżki. Najbardziej symptomatyczne wydają się: sygnał kupna na oscylatorze stochastycznym oraz powrót do wzrostów MACD.

Po dzisiejszej sesji obraz rynku uległ pewnej poprawie. Aby jednak można było liczyć na większy niż jednosesyjny wzrost potrzebne jest sforsowanie oporu na poziomie 1410 pkt. Jeżeli ta sztuka na najbliższych sesjach się nie uda, możliwe jest kolejne osłabienie i spadek do dolnego ograniczenia ostatniego horyzontu – 1368 pkt.

Dariusz Nawrot, DM PBK SA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM PBK: na rynku futures panował lekki optymizm