DM PBK: niemrawa sesja na rynku futures

Marek Druś
25-06-2001, 17:12

Poniedziałkowa sesja na rynku terminowym miała dość niemrawy przebieg. Kurs kontraktów, co prawda systematycznie wzrastał, ale wahania jakie występowały w ramach tego ruchu były minimalne. Na rynku nie było widać huśtawki nastrojów, którą można było obserwować w trakcie kilku poprzednich sesji. W rezultacie obroty spadły o 20 proc., do najniższego poziomu od siedmiu sesji.

Na wykresie ukształtowała się biała świeca o bardzo wysokim korpusie z ceną zamknięcia równą najwyższemu kursowi w trakcie sesji (marubozu zamknięcia). Jej optymistyczną wymowę ograniczają nieco wyraźnie niższe niż w piątek obroty. Kurs kontraktów zatrzymał dzisiaj wzrost w obrębie pierwszego istotnego oporu – luki cenowej z 15 czerwca (1319 – 1333 pkt). Poprawił się nieco układ wskaźników o średnioterminowym charakterze – MACD zmienił kierunek na wzrostowy i zbliżył się nieznacznie do linii sygnalnej a Trix zahamował tendencję spadkową. Najprawdopodobniej podczas jutrzejszej sesji kurs kontraktów podejmie próbę sforsowania najbliższej luki cenowej (1319 – 1333 pkt) i są spore szanse na to, że zakończy się ona sukcesem. W takiej sytuacji najpoważniejszym oporem stanie się kolejna luka (1358 – 1377 pkt), która na dłużej może powstrzymać zapędy strony popytowej. Możliwość wyhamowania wzrostów już w tym tygodniu sygnalizują szybkie wskaźniki (Stochastic Oscillator, Stochastic Momentum Index), które osiągają już dość wysokie wartości.

Dariusz Nawrot, DM PBK SA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM PBK: niemrawa sesja na rynku futures