DM PKO BP radzi "trzymaj" akcje Synthosu

ISBNews
opublikowano: 07-07-2015, 09:16

Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP podnieśli cenę docelową akcji Synthosu do 4, 93 zł z 4,01 zł i podtrzymali rekomendację "trzymaj", wynika z raportu datowanego na 30 czerwca.

Rekomendacja została wydana przy cenie za akcję w wysokości 4,71 zł, zaś na zamknięciu w poniedziałek kurs akcji wynosił 4,52 zł.

"Podtrzymujemy rekomendację 'trzymaj' dla spółki Synthos ze względu na poprawiającą się sytuację w segmencie kauczuków, niemniej jednak poziom cen zarówno butadienu jak i kauczuku pozwala jedynie na wypłaszczenie EBITDA r/r. W II kw. 2015 r. wynikom kwartału sprzyjały rosnące ceny polistyrenów, ale wzrost notowań benzenu w ostatnim czasie przełożył się na spadek marż na sprzedaży. Począwszy od 2016 r. motorem poprawy wyników będzie nowa instalacja SSBR, a największym czynnikiem ryzyka dla wyników spółki pozostaje niestabilna sytuacja na rynku butadienu. W związku z powyższym wydajemy rekomendację 'trzymaj' z ceną docelową 4,93 zł/akcję" - czytamy w raporcie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / DM PKO BP radzi "trzymaj" akcje Synthosu