Do Europy nareszcie powróciły wzrosty

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 17-12-2001, 20:12

Po trwających 3 sesje spadkach europejscy inwestorzy nareszcie mogą być zadowoleni. Dzięki spółkom TMT indeksy wybiły ostro w górę.

Mocno wzrosły kursy producentów chipów. Wiąże się to z wiadomościami z Korei, gdzie po raz drugi Samsung Electronics i Hynix podnieśli ceny półprzewodników. Odebrano to jako zapowiedź poprawy koniunktury w branży. W górę poszły ceny europejskich przedstawicieli branży, m.in. STMicroelectronics, ARM Holdings i Infineon Technologies.

W Paryżu poniedziałek był udany dla udziałowców koncernu medialnego Vivendi Universal. To efekt wiadomości o finalizacji rozmów o przejęciu przez nią za 10,3 mld USD amerykańskiej spółki USA Networks. Dzięki temu właściciel polskiej sieci Era zyska możliwość dynamicznej ekspansji na rynku amerykańskim. Wzrosła także cena papierów Thomson Multimedia, który doniósł o zamiarze przejęcia jednej z amerykańskich spółek technologicznych.

Zwyżka dosięgła papiery Siemensa. Monachijskiej firmie pomogła zapowiedź poprawy wyników w nadchodzącym roku.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Do Europy nareszcie powróciły wzrosty