Do firmy Wan wejdzie pasywny inwestor

Wojciech Twardziak
opublikowano: 13-12-2001, 00:00

Wan, którego mniejszościowym akcjonariuszem jest Echo Investment, w ciągu trzech lat chce wejść na giełdę. Na razie spółka wpuści inwestora.

Zarząd spółki Wan, działającej w branży budowlanej, zwołał na 8 stycznia NWZA. Zostanie na nim podjęta uchwała o podwyższeniu kapitału akcyjnego o 2 mln zł.

— W 2002 r. kapitał akcyjny powinien wzrosnąć o kolejne 2 mln zł — mówi Lechosław Mituła, prezes Wana.

Zarząd nie udziela informacji na temat podmiotu, który miałby objąć akcje. Ma to być „pasywny inwestor długoterminowy”.

Wan chce poszukać szczęścia na GPW. Realizację tego projektu przewidziano na 2002-2004 r.

Wan planuje nowe inwestycje.

— Będzie to budowa obiektów mieszkalnych w Białołęce, za ponad 50 mln zł. Myślimy też o budowie kosztem 32 mln zł zespołu apartamentowego na Mokotowie. Chcemy także inwestować w obiekty handlowo-hotelowe w pobliżu dużych dróg krajowych — informuje prezes spółki.

W 2001 r. Wan podpisał z Echo Investment umowy za 31,8 mln zł na sprzedaż lokali usługowych, biur i mieszkań przy ul. Jana Pawła w Warszawie. Echo Investment ma 19,9 proc. akcji Wana. 71 proc. należy do WA Investment. W 2000 r. przychody Wana wyniosły 65 mln zł, a zysk netto 200 tys. zł. W 2001 r. przychody mają sięgnąć 100 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Twardziak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Do firmy Wan wejdzie pasywny inwestor