Do końca roku Marek Józefiak ma odejść z PTK Centertel

Michał Kobosko
07-12-2001, 16:41

Marek Józefiak, prezes Telekomunikacji Polskiej, jeszcze w grudniu odejdzie ze stanowiska szefa Polskiej Telefonii Komórkowej Centertel. Zarząd TP SA, kontrolowanej przez France Telecom i Kulczyk Holding, ma wkrótce przedstawić nową strategię biznesową. Jej elementem będzie jak najszybsze zintegrowanie działalności głównych spółek Grupy Kapitałowej.

- Stanie się to pewnie do końca tego roku - tak Marek Józefiak odpowiedział na pytanie o rozstanie z Centertelem, zadane w wywiadzie udzielonym wydawanemu przez Centertel miesięcznikowi "Profil".

- Żal mi odejść, ale pogodzenie obu funkcji jest niemożliwe. Moje związki z Centertelm nie zostaną przerwane. Ta firma jest oczkiem w głowie dla całej Grupy Kapitałowej i bardzo mi zależy, żeby wskaźniki wzrostu Centertela zostały utrzymane. Tak, żeby firma mogła zająć przynajmniej drugie miejsce na rynku - powiedział Marek Józefiak

Zdaniem menedżera, chce on przenieść wiele wzorów działania przyjętych w sieci komórkowej do TP SA.

- Nie chodzi o to, by wytknąć pracownikom TP SA brak profesjonalizmu, ale, by pokazać im, jak w dobrze zorganizowanej firmie można prowadzić skuteczne projekty. Ważne jest, by przenieść kulturę korporacyjną ze spółek zależnych do TP SA - tłumaczy prezes.

Zapowiada on przygotowanie nowej oferty telekomunikacyjnej i szybką integrację grupy kapitałowej.

- Zamierzam przygotować taką ofertę, która całościowo, jako rozwiązanie telekomunikacyjne, będzie najlepsza na rynku. Dlatego postaram się jak najszybciej zintegrować działalność całej grupy kapitałowej, która obejmuje Centertel, TP Internet, TP SA, Wirtualną Polskę - mówi szef Telekomunikacji.

W wywiadzie przyznał on, że obecne osiągnięcia TP SA na tle innych operatorów są dalekie od oczekiwań.

- Mimo, iż nasza sytuacja finansowa jest dobra, wypadamy słabo. Chodzi zwłaszcza o techniki zarządzania i wydajność. Średnia linii telefonicznych na jednego pracownika wynosi w TP SA 175, podczas, gdy średnia w rejonie wynosi ok. 300 linii. Chcemy w ciągu dwóch lat zbliżyć się do tego wyniku - mówił prezes.

W połowie grudnia TP SA ma przedstawić nową strategię działania.

MK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Kobosko

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Do końca roku Marek Józefiak ma odejść z PTK Centertel