Do Szczecina zawinął wielki wycieczkowiec

PAP
opublikowano: 08-06-2010, 11:30

Pływający pod banderą Bahamów statek wycieczkowy Braemar z 1249 osobami na pokładzie zacumował we wtorek przy Wałach Chrobrego w Szczecinie - poinformował Grzegorz Włoch z Polsteam Shipping Agency.

M/v "Braemar" ma 195 m długości i należy do norweskiej kompanii z siedzibą w Wielkiej Brytanii - Fred Olsen Cruise Lines. Dzięki stosunkowo niedużemu zanurzeniu (5,8 metra), Braemer mógł stanąć przy nabrzeżu Wałów Chrobrego w centrum miasta. To rzadkość wśród dużych wycieczkowców, które z reguły cumują za Wyspą Grodzką przy Nabrzeżu Polskim.

M/v
M/v "Braemar"
None
None

Do Szczecina statek, który odbywa 16-dniowy rejs po Bałtyku, przypłynął z St. Petersburga. Wielkie wycieczkowce zawijają regularnie do Szczecina dopiero od pięciu lat. W tym roku przypłyną do miasta 13 razy.

"Każda wizyta takiego statku przynosi wymierne zyski miastu, nie tylko ze względów promocyjnych" - powiedział Włoch. Wyjaśnił, że porty do których wielkie wycieczkowce zawijają znacznie częściej (np. Rostock, Kopenhaga, Oslo) zbadały, że podczas jednodniowego pobytu w mieście pasażer takiego statku wydaje średnio 45 euro. Załogant pozostawia 40 euro. Dochodzą do tego opłaty za wycieczki - ok. 30 euro od osoby.

Z Braemar wyjechało dziewięć autokarów na wycieczki po mieście i okolicach. Zarabia również port przyjmujący jednostkę.

Kolejne dwa wycieczkowce Black Watch i Delphin Voyager przypłyną do Szczecina 11 czerwca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane