Dobre dane nie pomogły złotemu

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 17-10-2014, 16:34

Rewelacyjne dane o produkcji przemysłowej z Polski nie przełożyły się na umocnienie złotego do głównych walut.

Wręcz przeciwnie lepszy od prognoz odczyt zarówno w ujęciu rocznym, jak i miesięcznym przełożył się na odbicie na parach złotówkowych.

EUR/PLN

Notowania EUR/PLN od wczoraj testują kluczowy poziom oporu wyznaczany przez ustanowione pod koniec sierpnia maksima (4,2330). Poziom ten jest co prawda broniony przez stronę podażową, ale od ponad 24 godzin nie jest ona w stanie wygenerować większego cofnięcia.

Fala wzrostowa z genezą 9 października (miniony czwartek) wygląda już na wypełniony impuls, co wraz z silnym wykupieniem na tej parze przemawia przynajmniej za bardzo prawdopodobną korektą spadkową w najbliższym czasie. Obrona wspomnianych maksimów byłaby doskonałym pretekstem do wykształcenia takowej. Minimalny modelowy zasięg korekty wyznacza poziom 38,2% zniesienia fali wzrostowej z ostatnich 5 dni – poziom 4,2118.

USD/PLN

Za nami kolejny dzień budowania konsolidacji na parze USD/PLN. Przyjęła ona kształt trójkąta zwyżkującego i wygląda na korektę fali spadkowej z początku miesiąca. Wybicie z tej konsolidacji dołem i kontynuacja spadkowej korekty jest obecnie tak samo prawdopodobna (zejście poniżej 3,2640), jak sforsowanie strefy oporów rozciągającej się od 3,33 (linia trendu poprowadzona po ostatnich lokalnych szczytach) do 3,35 (ekstrema z tego miesiąca) i dalsze wzrosty przynajmniej do poziomu dwuletnich maksimów na 3,3850. O wszystkim zadecyduje kierunek wybicia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane