Dobre nastroje na rynkach akcji

Kamil Jaros, biuro maklerskie mBanku S.A.
opublikowano: 19-01-2021, 09:24

Europa zaczyna dzień w nastrojach lepszych niż kończyła dzień wczorajszy. To zasługa zwyżek w strefie azjatyckiej. Indeksy w Azji zyskują na wartości, a kilku przypadkach jest to wzrost o ponad 2 proc. Dziś do gry wracają Amerykanie, a zatem zmiany na rynku zyskają nieco większe znaczenie.

Niemniej już teraz sytuacja kontraktu CFD na indeks DAX wydaje się być pozytywna. Po wczorajszej regularnej sesji znaczenie miało wyjście tegoż indeksu nad poziom 13800 pkt. Wprawdzie nie było to mocne wybicie, ale powolna wspinaczka, ale faktem była redukcja skali poprzedniego spadku.

W trakcie ostatnich kilkunastu godzin sytuacja jeszcze się poprawiła, a kontrakt zyskał ok. 100 pkt. Podnoszą się również wartości kontraktów na indeksy amerykańskie. Co miałoby być powodem tej zwyżki. W serwisach przewija się wątek zbliżającej inauguracji Joe Bidena na kolejnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, a tym samym zakończenie ery Donalda Trumpa. Trudno to jednak uznać za poważny czynnik, skoro to nie jest żadna nowość. Rynek jednak wciąż znajduje się w trendzie wzrostowym, a zatem to ruch w górę jest tym domyślnym. Domyślnym, czyli takim, który nie wymaga specjalnych motywacji. Ostatnie faza spadku była zbyt mała, by mogła zagrozić tendencji choćby w krótkim terminie.

Kalendarz publikacji danych makroekonomicznych jest dziś słabo wypełniony. W gruncie rzeczy najciekawszą będzie zaplanowana na godzinę 11:00 publikacja wartości niemieckiego wskaźnika ZEW, co może odcisnąć niewielkie piętno na indeksie akcji, czy też notowaniach EUR. Po południu pojawią się dane z Kanady (listopadowa produkcja), ale to dane jedynie dla fanów notowań CAD.

Poprawa wycen na rynkach akcji to jedyna większa zmiana na rynkach w ostatnich godzinach. Na rynku ropy za to trwa bezruch. Cena WTI trzyma się okolicy 52 dolarów za baryłkę. Zejście pod wczorajsze minimum otworzyłoby drogę do większego ruchu spadkowego z celem przy 49.50. Cena złota także stoi w miejscu. Dokładnie w połowie przedziału 1820-1860 dolarów za uncję. Wyjście górą pozwoli na powrót scenariuszy pozytywnych.

Na rynku walutowym nieznacznie słabnie amerykański dolar. Dzięki temu podnosi się EURUSD do okolicy 1.2100. Figurę niżej znajduje się poziom wsparcia w postaci szczytu z początku września. Odbicie widać także na GBPUSD. Został osiągnięty poziom 1.3615, który jest pierwszym oporem. Podniósł się także poziom AUDUSD - do 0.7710. Na USDJPY ponownie mamy obronę wsparcia na 103.60. Kurs wrócił do 104.00, ale już na USDCAD ruch jest lekko spadkowy (zgodnie z ostatnią tendencją) do 1.2730.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane