Dobre nastroje na Wall Street

opublikowano: 21-03-2016, 21:08

Pierwsza w przedświątecznym tygodniu sesja na amerykańskich giełdach przyniosła zwyżkę indeksów.

Nie podlegały one zbyt dużym wahaniom przez co notowania miały dosyć spokojny charakter. Inwestorzy dyskontowali przede wszystkim informacje z rynku surowców i dane makro.

NYSE, Wall Street
NYSE, Wall Street

W tym drugim przypadku niestety nie można było mówić o optymistycznych doniesieniach. Sprzedaż domów na rynku wtórnym spadła zdecydowanie mocniej niż spodziewali się ekonomiści (w lutym o 7,1 proc. w ujęciu miesięcznym) do rocznej wartości 5,08 mln, co jest najniższym poziomem od listopada 2015 r. 

Inwestorzy wsłuchiwali się też w wypowiedzi kolejnych przedstawicieli Fed na temat poziomu stóp procentowych. W poniedziałek swoje komentarze udzielili John Williams z Fed z San Francisco oraz Dennis Lockhart z Atlanty. W obu przypadkach padły deklaracje o głosowaniu za podwyższeniem ceny pieniądza podczas kwietniowego lub czerwcowego posiedzenia władz monetarnych. 

Drożały walory Starwood właściciela sieci hoteli Sheraton. Aprecjacja kursu była zasługą informacji o zaakceptowaniu podwyższonej oferty przejęcia złożonej przez spółkę Marriott. 

W górę szedł też kurs akcji IHS. Amerykańska spółka badawcza przejmie londyńskiego rywala, firmę Markit w ramach transakcji w całości opartej na wymienia akcji o wartości około  5,9 mld USD. 

Na finiszu sesji indeks DJ IA rósł o 0,12 proc. notując najdłuższą wzrostową sesję od roku. Wskaźnik S&P500 drożał o 0,10 proc. wchodząc na najwyższy poziom od grudnia. Z kolei technologiczny Nasdaq zyskiwał 0,28 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane