Dobry czas dla branży gier

opublikowano: 11-04-2018, 22:00

Analitycy DM BZ WBK wznowili wydawanie zaleceń dla spółek produkujących gry. Sprzedawać radzą tylko CI Games.

Cena docelowa akcji CD Projektu to 138 zł, a 11 bit studios — 316 zł, PlayWaya — 148 zł, a CI Games — 70 gr — wynika z rekomendacji DM BZ WBK.

Zobacz więcej

Fot. Frostpunk

„Najbardziej podobają nam się 11 bit studios i PlayWay, których planowane na ten rok gry [„Frostpunk” i „Agony” — red.] mają szansę na bycie hitami. Oba wspomniane tytuły mogą pozwolić tym firmom na osiągnięcie rekordowych wyników finansowych oraz znacząco zwiększyć posiadane zasoby gotówkowe” — czytamy w raporcie.

Zdaniem analityków, to szansa na wysokie dywidendy (stopa 11-12 proc.) za 2018 r. W przypadku CD Projektu DM BZ WBK oczekuje bardziej intensywnej kampanii informacyjnej dotyczącej „Cyberpunka 2077” — prawdopodobnie od czerwcowych targów E3. W scenariuszu bazowym zakłada premierę gry w II kw. 2019 r., nie wyklucza jednak znacznie wcześniejszego terminu, co byłoby pozytywnym zaskoczeniem. Autorzy raportu mają wysokie oczekiwania co do sprzedaży gry — 14,7 mln szt. w pierwszym roku. Ponadto spodziewają się, że „Gwint” będzie miał oficjalną premierę w II kwartale 2018 r., co może mieć istotny wpływ na wyniki spółki. W przypadku CI Games analitycy nie zakładają żadnej premiery w tym roku. „Biorąc pod uwagę słabnącą sprzedaż „SGW3” i pozostałe do rozliczenia koszty dewelopmentu, oczekujemy mało inspirujących wyników spółki w tym roku — napisali analitycy.

Ich zdaniem, „skromna pozycja gotówkowa i planowane posiłkowanie się kapitałem dłużnym ponownie stanowią poważne ryzyko dla spółki w przypadku słabej premiery gry” po 2018 r.

Publikacja jest streszczeniem raportu wydanego 6 kwietnia o godz. 8.15. Pełna treść dostępna jest na stronie DM BZ WBK. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu