#DobryNews: Najlepsze reklamy świąteczne

Odlot w kościele, Kevin znowu sam w domu, a Eltona Johna wzięło na wspomnienia. Twórcy spotów reklamowych przed Świętami muszą wykrzesać z siebie sporo kreatywności, żeby zaciekawić odbiorców.

Świąteczne reklamy czasem bawią i rozweselają, ale najczęściej mają budzić w człowieku jakieś głębokie myśli i odczucia. Chodzi o to, żeby widza zatrzymać i pokazać ważne sprawy. Łatwo popaść w melancholię i stworzyć obraz ckliwy i tandetny.  

Odlot w kościele
Odlot w kościele
YouTube

Marki rywalizują zresztą ze sobą na przedświąteczne spoty, podobnie jak w czasie amerykańskiego Super Bowl.  W tym roku furorę w sieci zrobiło Google, które zatrudniło zapomnianego trochę aktora Macaulay’a Culkina i podrasowało fragmenty ze słynnej komedii świątecznej „Kevin sam w domu”. Wszystko przypomina sceny z filmu z 1990 r., ale Kevin ma już prawie 40 lat, a dom wypełniony jest technologią obsługiwaną przez asystenta Google’a. 

Na genialny pomysł wpadli pracownicy Diecezji Essen, którzy nakręcili spot porównujący świąteczną mszę do odlotu samolotu. Stewardesa wita na pokładzie w imieniu proboszcza i w zabawny sposób tłumaczy przebieg mszy.  

Fanom muzyki spodoba się pewnie reklama brytyjskiej sieci sklepów John Lewis z Eltonem Johnem w roli głównej. Piosenkarz zabiera nas w podróż przez swoje życie, a elementem łączącym jest pianino.  

Poniżej subiektywny ranking najlepszych reklam świątecznych, które pojawiły się w tym roku. Niektóre śmieszą, inne wzruszają lub pokazują coś ważnego. Nie jest to lista zamknięta. Link do tekstu trafi na Facebooka, w komentarzach umieszczajcie swoje propozycje.  

Odlot w kościele (Diecezja Essen) 

Podróż w czasie Eltona Johna (John Lewis) 

Warto odłożyć gadżety (Empik) 

Pokój najcenniejszym darem (Czerwony Krzyż) 

Można wiele przegapić (BBC One) 

Taniec łączy pokolenia (Bouygues Telecom) 

Kevin znowu w domu (Google) 

Każdy jest artystą (Apple) 

Mikołaj odkrywa siebie na nowo (Aldi Australia) 

Aplikacja jak Mikołaj (Huawei)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane