Czytasz dzięki

Dochody IS z ropy spadły o około 30 proc.

PAP
opublikowano: 06-01-2016, 17:10

O ok. 30 proc. zmniejszyły się od października dochody Państwa Islamskiego (IS) ze sprzedaży ropy dzięki nalotom dowodzonej przez USA międzynarodowej koalicji na kontrolowane przez IS obiekty naftowe - poinformował w środę rzecznik koalicji.

W październiku ubiegłego roku siły USA rozpoczęły operację "Tidal Wave II", której celem jest ograniczenie źródeł finansowania IS poprzez bombardowanie opanowanych przez to ugrupowanie instalacji naftowych.

Dotychczas w ramach akcji przeprowadzono 65 nalotów - oświadczył rzecznik koalicji pułkownik Steve Warren na konferencji prasowej w Bagdadzie.

Przed rozpoczęciem operacji IS produkowało 45 tys. baryłek dziennie, obecnie ok. 34 tys. baryłek. "Oceniamy (więc), że nasza operacja zmniejszyła ich dochody o ok. 30 proc." - powiedział.

Pod koniec grudnia Warren mówił też, że w nalotach na pozycje IS zginęło 10 przywódców tej organizacji, w tym osoby odpowiedzialne za planowanie zamachów z 13 listopada w Paryżu, w których śmierć poniosło 130 osób.(

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane