Doczekali się debiutu

opublikowano: 20-12-2017, 22:00

Z mniejszym lub trochę większym opóźnieniem na giełdowym rynku pojawią się akcje dwóch nowych spółek.

21 grudnia na głównym rynku GPW zadebiutuje spółka Nano-Group. To termin ostateczny, zapowiedziany oficjalnie przez Giełdę. Wcześniej biotechnologiczna spółka zapowiadała już debiut na 24 listopada, a później na 4 grudnia. Z niedawnej oferty publicznej firma zebrała 4,2 mln zł — dziesięć razy mniej, niż oczekiwała. Prawie wszystkie papiery trafiły do inwestorów indywidualnych. Spółką kieruje Marek Borzestowski, znany jako współtwórca Wirtualnej Polski. Nowym akcjonariuszom przydzielono 880 tys. akcji nowej emisji i będą oni mieć około 7-procentowy udział w kapitale. Walory sprzedawano po 4,75 zł za papier. Głównymi akcjonariuszami z około 35-procentowymi pakietami pozostaną fundusz Giza Polish Ventures, z którym współpracuje Marek Borzestowski, i prof. Tomasz Ciach, założyciel spółki.

Prezes Nanogroup p. Borzestowski, Tomasz Ciach, członek zarządu
Marek Wiśniewski

NanoGroup pracuje m.in. nad stworzeniem systemu transportu substancji czynnych leków onkologicznych wprost do komórek nowotworowych, cząsteczkami zwiększającymi precyzję diagnostyki nowotworowej czy płynem naśladującym funkcje czerwonych krwinek. Spółka będzie dwunastą w tym roku, której akcje wejdą do obrotu na głównym rynku GPW. W tej grupie pięć to emitenci, którzy przeszli z NewConnect. Na NewConnect zadebiutuje dziś natomiast Huckleberry Games. Producent gier planował wejście do alternatywnego systemu obrotu już na początku 2017 r., tuż po sfinalizowaniu wartej 2,05 mln zł oferty publicznej. Pieniądze z emisji przeznaczone zostaną na rozwój gry „Edengard” oraz na kolejne produkcje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane