Dogecoin wzrósł o 300 proc. w ciągu tygodnia

opublikowano: 16-04-2021, 16:23

Kurs kryptowaluty, która pierwotnie powstała dla żartu, w ciągu ostatnich siedmiu dni wzrosła o 300 proc. Kapitalizacja dogecoina sięga aktualnie 34 mld USD.

Stworzony w 2013 roku przez inżynierów oprogramowania Billy’ego Markusa i Jacksona Palmera dogecoin miał być zabawną alternatywą dla bitcoina. Kryptowaluta, podobnie jak inne tego typu instrumenty finansowe, ma tendencję do niestabilnych wahań cen. Na początku tego roku zaczęła zyskiwać na wartości dzięki jej entuzjastom z portalu Reddit. Pomogły jej także wpisy publikowane na Twitterze przez Elona Muska.

Wzrost stał się jeszcze bardziej dynamiczny w tym tygodniu i sięgnął 300 proc. Kapitalizacja dogecoina sięga aktualnie 34 mld USD. To efekt m.in. debiutu giełdy kryptowalut Coinbase na Nasdaq.

Rosnąca cena humorystycznej kryptowaluty doprowadziła do obaw o potencjalną bańkę na rynku. “Ludzie kupują kryptowaluty nie dlatego, że sądzą, że mają jakąkolwiek znaczącą wartość, ale dlatego, że mają nadzieję na nagromadzenie inwestorów, które podniesie cenę. Będą mogli dzięki temu sprzedać swoje cyfrowe aktywa i szybko zarobić” - skomentował dla CNBC David Kimberley, analityk Freetrade. “Kiedy wszyscy to robią, bańka w końcu musi pęknąć i jeśli nie wydostaniesz się na czas, zostaniesz zmieciony” - dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane