Dołącz do nowej sieci wspierającej MSP

Sylwester Sacharczuk
opublikowano: 18-10-2011, 00:00

Jutro odbędzie się pierwsze spotkanie nowego porozumienia, które skupia mały i średni biznes.

Polscy przedsiębiorcy z sektora MSP chcą się konsolidować i szukają nowych form współpracy. Dlatego na I Ogólnopolskim Kongresie Małych i Średnich Firm, który odbył się w czerwcu w Łodzi, powołali nową strukturę o roboczej nazwie „Porozumienie przedsiębiorców”. Czerwcowe porozumienie podpisało kilkanaście organizacji.

— Mimo że sektor MSP to fundament, na którym opiera się polska gospodarka, jest on przez kolejne rządy nie tylko nie dostrzegany, ale wręcz dyskryminowany. Powołaliśmy nową sieć, ponieważ konieczna jest konsolidacja środowiska,zaktywizowanie go, nawiązanie relacji i rozpoczęcie wspólnych działań, aby potrzeby i oczekiwania małych przedsiębiorców przestały być wreszcie ignorowane — mówi Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP), który był jednym z inicjatorów struktury.

Nowa sieć ma na celu m.in. obniżenie kosztów pracy, uproszczenie systemu podatkowego i zmianę prawa, aby było ono bardziej przyjazne dla przedsiębiorców. Planowane jest stworzenie platformy wymiany informacji między organizacjami MSP i działania w celu powołania instytucji wspierających ten sektor. Pierwsze spotkanie nowej struktury odbędzie się już jutro. Organizatorzy zapraszają na nie wszystkie organizacje związane z małą i średnią przedsiębiorczością.

Pojedynczy przedsiębiorcy,którzy są zainteresowani inicjatywą, mogą dołączyć do jednej z instytucji uczestniczących w sieci. Wydarzenie będzie miało miejsce w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie przy ul. Miodowej 14. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11 i będzie trwało około trzech godzin. — Podczas spotkania chcemy wyznaczyć plan działań dla sektora MSP w Polsce.

Wybierzemy też ostateczną nazwę naszej sieci, jej komisję koordynacyjną i regulamin. Jednym z najważniejszych punktów spotkania będzie dyskusja o możliwości reprezentowania naszej sieci przez Związek Rzemiosła Polskiego (ZRP) w Komisji Trójstronnej — mówi Cezary Kaźmierczak.

Obecnie porozumienie obejmuje ponad 20 organizacji. Organizatorzy liczą na duże zainteresowanie nową strukturą. — Mały biznes w Polsce nie ma jeszcze właściwej siły przebicia, ale to będzie się zmieniać. Mam nadzieję, że na kongresie MSP w przyszłym roku w naszej sieci będzie około stu organizacji — mówi Cezary Kaźmierczak.

KONTAKT

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Aby w nim uczestniczyć, trzeba się wcześniej zarejestrować u Klaudii Brzezińskiej, k.brzezinska@zpp.net.pl, tel.: +48 22 826-08-31.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu